Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - C. Liu 6:4, 6:0; Rybakina - Noskova 6:3, 6:3; Days - Keys 6:2, 4:6, 6:4; Haddad Maia - Shnaider 6:2, 5:7, 6:4; Schmiedlova - Bolsova 6:3, 6:4; Sorribes Tormo - Martic 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Peterson 7:6 (5), 6:2; Cocciaretto - Waltert 6:2, 6:3; M. Andreeva - Parry 6:1, 6:2; Pera - Vekic 3:6, 6:4, 6:3; Alexandrova - Friedsam 6:2, 6:0; Danilovic - Paolini 6:2, 7:5; Jabeur - Dodin 6:2, 6:3; Etcheverry - De Minaur 6:3, 7:6 (2), 6:3; Coric - Cachin 6:3, 4:6, 4:6, 6:3, 6:4; Ruud - Zeppieri 6:3, 6:2, 4:6, 7:5; Altamier - Sinner 6:7 (0), 7:6 (7), 1:6, 7:6 (4), 7:5; Nishioka - Purcell 4:6, 6:2, 7:5, 6:4; Dimitrov - Ruusuvuori 7:6 (4), 6:3, 6:4; Seyboth Wild - Pella 6:3, 3:6, 6:4, 6:3; Zh. Zhang - Tirante 7:6 (3), 6:3, 6:4; Tiafoe - Karatsev 3:6, 6:3, 7:5, 6:2; Giron - Lehecka 6:2, 6:3, 6:2; Rune - Monfils walkower.
Polska Liga Tenisa

Nussloch M25 – Walków i Drzewiecki najlepsi

Michał Przysiężny, Karol Drzewiecki i Szymon Walków grali w turnieju M25 w Niemczech.

W Internationale Herrentennismeisterschaften der Metropolregion Rhein-Necker um den MLP Cup 2019 (carpet w hali, 25 tys. $ w puli nagród) Przysiężny miał miejsce w drabince głównej.

Singiel

Popularny Ołówek tym razem nie musiał korzystać z zamrożonego rankingu. W Nussloch nie dokończył meczu ze zdolnym Austriakiem Alexandrem Erlerem 6:7 (2) i krecz.

Kwalifikant Walków uległ Niemcowi Peterowi Torebko 4:6, 6:7 (5).

Kwalifikacje

W eliminacjach Drzewiecki wygrał z Włochem Davidem Pozzi 6:1, 6:1, ale przegrał z Brytyjczykiem Ryanem Penistonem 6:7 (4), 3:6.

Walków pokonał Niemca Karla Cubelicia 7:6 (5), 3:6, 10:8 (od tego sezonu w kwalifikacjach dawnych futuresów zamiast trzeciego seta jest supertie-break) i Czecha Marka Gengela 4:6, 7:6 (5), 10:6.

Debel

W grze podwójnej Drzewiecki i Walków (duet nr 2) wygrali z Holendrami Glennem Smitsem i Boticiem Van de Zandchulpem 3:6, 6:4, 11:9, Niemcami Timeme Hegerem i Peterem Torebko 6:3, 6:3 oraz Cubeliciem i jego rodakiem Marvinem Netuschilem 6:3, 7:6 (4).

W finale Karol i Szymon pokonali Gengela i Ukraińca Danylo Kalenichenko 7:5, 6:3.

Drabinki

Kategoria: ITF