Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Na kortach w Zielonej Górze odbyły się zmagania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tenisiści do lat 16 walczyli o medale mistrzostw kraju kadetów. Najwyżej rozstawieni zostali: Aleksandra Wierzbowska i Tomasz Frankowski.

W półfinałach singla dziewcząt Stefania Rogozińska-Dzik wygrała z Olą Wierzbowską, a Martyna Kubka pokonała Zuzannę Szczepańską. W finale Rogozińska-Dzik była lepsza od Kubki.

W gronie chłopców w finale znaleźli się Maciej Ziomber i Makary Adamek. Skuteczniejszy był Ziomber.

W deblu triumfowali Weronika Pociej i Stefania Rogozińska-Dzik oraz Marcel Politowicz i Jan Wajdemajer. W mikście najlepsi byli Zuzanna Szczepańska i Dawid Wiśniewski.

SINGIEL KADETÓW

Pierwsza runda: (1) Frankowski – P. Wiśniewski 6:2, 6:0; Lesman – Bondar 6:4, 6:2; Kaliszewski – Kucz 6:2, 6:4; (16) Kielan – Wronka 6:3, 6:1; (9) Radoń – Nowicki 7:6 (1), 6:3; Gładysz – Bartoszek 7:5, 6:3; Górecki – Podsiadło 6:3, 6:0; (6) Wajdemajer – Załubski 6:2, 6:2; (4) Kasperski – Pala 6:1, 6:3; Gadzała – Bobiński 7:6 (5), 6:3; Kuś – Federowicz 6:7 (7), 6:0, 7:5; (14) Chudy – Kandefer 6:3, 6:1; (10) Kierwiak – Bal 6:3, 6:2; Olech – Ostrowski 6:2, 6:4; Szczęsny – Krotowski 4:6, 6:1, 6:3; (8) M. Adamek – Borzych 6:1, 6:0; (7) Pawlak – Kuźniar 6:0, 6:2; Braziewicz – Lalek 6:2, 6:1; Z. Szabo – F. Mruk 3:6, 6:4, 6:4; (11) Politowicz – Vu 6:1, 6:2; Majewski – (15) Frończuk 6:2, 6:2; Guzowski – Pyra 6:2, 7:6 (2); Świderski – Gancarczyk 6:0, 6:0; (3) Ziomber – Weber 6:1, 6:2; (5) Konopko – Głowacki 6:3, 6:1; D. Wiśniewski – Kuczyński 6:4, 7:6 (4); Wargocki – Zdzuj 6:0, 6:0; (12) M. Pawlicki – Rudnicki 4:2 i krecz Grzegorza; (13) Rządkowski – Bromberek 6:3, 6:3; Stochmal – Nędza 6:2, 6:1; Cisło – Kopka 2:6, 6:1, 6:2; (2) Biliński – Markowski 6:4, 6:0.

Druga runda: Frankowski – Lesman 6:3, 6:4; Kaliszewski – Kielan 6:1, 1:6, 6:3; Gładysz – Radoń 6:4, 6:4; Wajdemajer – Górecki 6:2, 6:1; Kasperski – Gadzała 6:1, 6:0; Chudy – Kuś 6:0, 6:3; Olech – Kierwiak 6:4, 6:0; M. Adamek – Szczęsny 4:6, 6:1, 6:2; Pawlak – Braziewicz 6:0, 6:2; Politowicz – Z. Szabo 6:4, 6:4; Guzowski – Majewski 7:5, 6:1; Ziomber – Świderski 6:3, 6:0; D. Wiśniewski – Konopko 6:2, 6:1; Wargocki – M. Pawlicki 6:4, 6:4; Rządkowski – Stochmal 3:6, 7:5, 6:0; Biliński – Cisło 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Trzecia runda: Frankowski – Kaliszewski 6:2, 6:2; Wajdemajer – Gładysz 6:0, 6:0; Chudy – Kasperski 7:5, 6:2; M. Adamek – Olech 6:3, 6:1; Politowicz – Pawlak 1:6, 7:5, 6:4; Ziomber – Guzowski 6:1, 6:1; Wargocki – D. Wiśniewski 6:3, 6:4; Rządkowski – Biliński 3:6, 7:5, 6:1.

Ćwierćfinały: Wajdemajer – Frankowski 6:1, 3:6, 6:0; M. Adamek – Chudy 6:2, 6:1; Ziomber – Politowicz 6:1, 6:1; Wargocki – Rządkowski 6:4, 6:0.

Półfinały: M. Adamek – Wajdemajer 6:4, 6:1; Ziomber – Wargocki 6:2, 6:3.

Finał: Ziomber – M. Adamek 6:2, 7:5.

SINGIEL KADETEK

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Cerowska 2:6, 6:3, 6:3; Derecka – Takmadżan 2:6, 6:2, 6:2; W. Pociej – Szczotka 6:2, 2:6, 6:4; Okopniak – (8) N. Brunzlow 6:1, 6:3; (4) Hędrzak – Mattik 6:0, 6:2; Podbioł – Wawrowska 6:1, 6:3; Milecka – Żurawska 6:1, 4:6, 6:4; Rogozińska-Dzik – (5) Nebelska 6:0, 6:0; Kubka – (7) Saska 3:6, 6:1, 7:6 (8); Krajewska – Kus 6:4, 6:3; B. Przybylska – Szynkowska walkower; Duhl – (3) Wędrocha 6:3, 6:2; (6) Szczepańska – Daszkiewicz 5:7, 6:4, 6:3; Habrych – Niedźwieńska 6:1, 6:0; Krygier – Syczuk 6:3, 7:5; W. Ejsmont – (2) A. Nadajewska 6:3, 6:3.

Druga runda: Wierzbowska – Derecka 6:2, 6:3; W. Pociej – Okopniak 6:1, 4:6, 6:1; Hędrzak – Podbioł 6:1, 6:1; Rogozińska-Dzik – Milecka 6:1, 6:0; Kubka – Krajewska 6:2, 6:3; Duhl – B. Przybylska 6:1, 6:3; Szczepańska – Habrych 6:3, 7:5; W. Ejsmont – Krygier 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Wierzbowska – W. Pociej 6:3, 4:6, 6:4; Rogozińska-Dzik – Hędrzak 7:6 (2), 6:4; Kubka – Duhl 6:0, 6:4; Szczepańska – W. Ejsmont 6:3, 6:1.

Półfinały: Rogozińska-Dzik – Wierzbowska 6:0, 6:4; Kubka – Szczepańska 6:3, 6:4.

Finał: Rogozińska-Dzik – Kubka 6:3, 6:1.

DEBEL KADETÓW

Pierwsza runda: (1) Kasperski/Ziomber – bye; Borzych/P. Wiśniewski – Gancarczyk/Kandefer 6:3, 6:4; Bobiński/Vu – Szabo/Weber 6:1, 3:6, 10:8; (8) Frończuk/Wronka – Bromberek/Prech 6:0, 6:2; (3) Politowicz/Wajdemajer – bye; Cisło/Lesman – Gadzała/Głowacki 3:6, 6:4, 10:1; Ostrowski/Zoch – Braziewicz/Nowicki 7:5, 4:6, 10:8; (7) Federowicz/Kierwiak – bye; (5) M. Pawlicki/Szczęsny – bye; Kopka/Markowski – Kuś/Pala 6:3, 6:4; Kucz/Mruk – Lalek/Stochaml 6:7 (5), 6:2, 10:8; (4) Chudy/Konopko – bye; (6) Kaliszewski/Olech – bye; Bal/Krotowski – Podsiadło/Stąpór 6:0, 6:3; Gładysz/Zdzuj – Nędza/Pośpiech 6:3, 6:2; (2) Frankowski/Rządkowski – bye.

Druga runda: Kasperski/Ziomber – Borzych/P. Wiśniewski 6:2, 6:3; Frończuk/Wronka – Bobiński/Vu 6:3, 6:4; Politowicz/Wajdemajer – Cisło/Lesman 6:2, 6:4; Federowicz/Kierwiak – Ostrowski/Zoch 6:3, 6:1; M. Pawlicki/Szczęsny – Kopka/Markowski 6:2, 6:3; Chudy/Konopko – Kucz/Mruk 7:5, 6:3; Kaliszewski/Olech – Bal/Krotowski 6:4, 6:2; Frankowski/Rządkowski – Gładysz/Zdzuj 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Kasperski/Ziomber – Frończuk/Wronka 6:2, 6:1; Politowicz/Wajdemajer – Federowicz/Kierwiak 6:4, 6:4; Chudy/Konopko – M. Pawlicki/Szczęsny 6:2, 7:5; Kaliszewski/Olech – Frankowski/Rządkowski 6:2, 6:0.

Półfinały: Politowicz/Wajdemajer – Kasperski/Ziomber 7:5, 6:2; Chudy/Konopko – Kaliszewski/Olech 7:6 (5), 6:3.

Finał: Politowicz/Wajdemajer – Chudy/Konopko 6:2, 6:2.

DEBEL KADETEK

Pierwsza runda: Pociej/Rogozińska-Dzik – Krajewska/Milecka 6:1, 6:1; Duhl/Hędrzak – Kus/Wawrowska 6:3, 6:1; Domagała/Syczuk – Przybylska/Szkudlarek 6:2, 7:6 (3); Podbioł/Szczotka – Nadajewska/Niedźwieńska 6:2, 5:7, 10:5.

Ćwierćfinały: Pociej/Rogozińska-Dzik – (1) Saska/Wierzbowska 3:6, 6:4, 10:8; Duhl/Hędrzak – (3) Ejsmont/Szynkowska walkower; (4) Cerowska/Mattik – Domagała/Syczuk 7:6 (4), 6:0; (2) Brunzlow/Derecka – Podbioł/Szczotka 6:1, 6:3.

Półfinały: Pociej/Rogozińska-Dzik – Duhl/Hędrzak 3:6, 6:1, 10:5; Brunzlow/Derecka – Cerowska/Mattik 6:2, 7:5.

Finał: Pociej/Rogozińska-Dzik – Brunzlow/Derecka 6:1, 6:1.

MIKST

Pierwsza runda: Okopniak/M. Adamek – Habrych/Guzowski 7:5, 7:5; Peruga/Bondar – Żurawska/Kuczyński 6:1, 6:3; Krygier/Górecki – Kubka/Kuźniar 5:7, 6:2, 10:8.

Ćwierćfinały: Okopniak/M. Adamek – (1) Wędrocha/Radoń 6:3, 6:3; (3) Nebelska/Kielan – Peruga/Bondar 6:3, 6:4; (4) Szczepańska/D. Wiśniewski – Krygier/Górecki 6:1, 6:2; (2) Takmadżan/Biliński – Samberger/Bartoszek 6:1, 6:2.

Półfinały: Nebelska/Kielan – Okopniak/M. Adamek 3:6, 6:4, 10:8; Szczepańska/D. Wiśniewski – Takmadżan/Biliński 6:1, 6:3.

Finał: Szczepańska/D. Wiśniewski – Nebelska/Kielan 6:1, 6:1.

ELIMINACJE KADETÓW

Pierwsza runda: Pyra – Suchanowski 7:5, 6:2; Braziewicz – M. Szkudlarek 6:0, 6:0; Bromberek – Błachnio 6:0, 7:5; Pala – Stąpór 6:3, 6:3; Lesman – Zoch 2:6, 6:2, 6:3; Krotowski – Funka 6:0, 6:3; Kuźniar – Prech 6:1, 6:1; Lalek – Szczepanik 6:3, 6:2; Bal – Pośpiech 4:6, 6:0, 6:0. Wolny los mieli: P. Wiśniewski, Głowacki, Kopka, Markowski, Cisło, Borzych i Nędza.

ELIMINACJE KADETEK

Pierwsza runda: O. Dembek – Malinowska 6:2, 6:0; Milecka – Czuba 4:6, 7:5, 6:4; N. Szkudlarek – Jacheć 6:4, 6:0; M. Domagała – Konopka 3:6, 6:4, 6:2.

Druga runda: Duhl – Samberger 6:3, 6:1; B. Przybylska – O. Dembek 6:0, 6:0; Milecka – A. Łosiak 6:7 (1), 6:4, 6:2; Daszkiewicz – N. Szkudlarek 6:4, 6:0; Syczuk – Peruga 6:1, 7:5; Podbioł – Niedźwieńska 6:1, 6:0; Wawrowska – M. Domagała 6:1, 6:0.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności