Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Ogólnopolski turniej kadetów w Zabrzu

Klub Tenisowy Zabrze gościł uczestników ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego kadetów. 

W gronie dziewcząt (do lat 16) triumfowała Zuzanna Bednarz. W finale skreczowała Anastazja Bozova. Wśród chłopców tytuł dla Oskara Szymczaka po wygranej z Jakubem Włodarczykiem. 

KADETKI

Pierwsza runda: (1) Bozova – Kiwior 6:1, 6:1; Cieśluk – Jasiczek 6:4, 6:2; (4) Bergler – Ostaszewicz 6:1, 6:0; Skarżyńska – Sankowska 6:3, 6:4; Chodkowska – Będkowska 6:0, 5:7, 10:7; (3) Jodłowska – Łężniak 6:4, 6:2; Szczepaniak – Zakrzewska 6:0, 6:0; (2) Bednarz – Kosowska 6:3, 6:1. 

Ćwierćfinały: Bozova – Cieśluk 6:2, 6:2; Bergler – Skarżyńska 6:3, 6:7 (2), 10:4; Jodłowska – Chodkowska 6:1, 6:2; Bednarz – Szczepaniak 6:3, 6:1.   

Półfinały: Bozova – Bergler 6:1, 6:2; Bednarz – Jodłowska 7:5, 0:6, 10:8.

Finał: Bednarz – Bozova 6:2 i krecz Anastazji.   

KADECI

Pierwsza runda: Wójcicki – Durkalec 6:0, 6:0; Allen – Krzyżosiak-Michnikowski 6:2, 7:5; Szymczak – Hulbój 6:4, 6:2; Keiper – Żarski 7:6 (1), 6:0; J. Allecou – Weiner 7:5, 6:2; Włodarczyk – J. Wieczorek 6:2, 6:0.

Druga runda: (1) Piekarz – Wójcicki 6:3, 6:1; (5) A. Majchrzak – Mazur 6:3, 6:0; (4) Smater – Allen 6:2, 6:2; Szymczak – (8) Bajurko 7:6 (3), 6:1; Blom – Keiper 6:2, 6:2; (3) Kubalka – Voigt 6:3, 0:6, 10:8; (6) Kaszowski – J. Allecou 1:6, 6:4, 10:4; Włodarczyk – (2) Barcik 6:0, 6:4. 

Ćwierćfinały: Piekarz – A. Majchrzak 5:7, 6:2, 10:3; Szymczak – Smater 6:4, 6:0; Kubalka – Blom 6:1, 7:6 (4); Włodarczyk – Kaszowski 2:6, 6:3, 12:10.  

Półfinały: Szymczak – Piekarz 6:4, 2:6, 10:5; Włodarczyk – Kubalka 5:7, 6:2, 10:4. 

Finał: Szymczak – Włodarczyk 6:4, 6:4.

Kategoria: PZT