Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Ogólnopolski turniej krasnalek Angie Cup

Na kortach w Puszczykowie rozgrywany był ogólnopolski turniej krasnalek o puchar Angie Cup.

W turnieju do lat 10 brylowała Weronika Ewald z Tczewa. Wywalczyła dwa złote medale (w singlu i deblu).

W finale gry pojedynczej wygrała z Dominiką Podhajecką (GKT Smecz Górzyca). Brązowe krążki dla Marii Głowackiej (T.S. Idea Sport Toruń) i Moniki Stankiewicz (UKT Winner Kraków).

W deblu triumfowały Weronika Ewald i Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Olsztyn). Srebro dla Marty Nadajewskiej (UKS A.T. Challenge Piotrków Trybunalski) i Dominiki Podhajeckiej.

Trzecie miejsca zajęły Antonina Helińska (Promasters Szczecin) i Jagna Mańkowska (Leszno) oraz Karolina Gołda (Return Radom) i Monika Stankiewicz.

SINGIEL

Pierwsza runda: Jędrzejak – Stochniał 6:0, 6:1.

Druga runda: (1) Ewald – Pielesiak 6:1, 6:0; (13) Mańkowska – Straszewska 6:2, 7:6; Wdzięczna – (10) Strzelecka 6:3, 6:2; (7) Żeleźnik – Palus 6:3, 6:2; Stankiewicz – (4) Ciesielczyk 6:2, 6:2; (14) Męcik – P. Aleksandrowicz 6:4, 7:5; (11) Gniewkowska – Zieja 6:0, 6:0; (5) M. Nadajewska – Jędrzejak 6:0, 6:2; (6) Helińska – Frątczak 6:2, 6:1; Sobalak – (9) Skoliniec 6:0, 6:4; Nieradzik – (16) Sawicka 7:5, 6:4; (3) Głowacka – Nizio 6:2, 6:3; (8) Gołda – Chmielewska 6:1, 6:2; (12) Mackiewicz – Czajka 6:2, 6:2; Kulbiej – (15) Młodzińska 7:5, 6:2; (2) Podhajecka – Kulczycka 6:0, 6:0.

Trzecia runda: Ewald – Mańkowska 6:0, 6:1; Wdzięczna – Żeleźnik 6:1, 6:3; Stankiewicz – Męcik 6:1, 6:0; M. Nadajewska – Gniewkowska 6:2, 6:3; Helińska – Sobalak 7:5, 6:4; Głowacka – Nieradzik 6:0, 6:4; Gołda – Mackiewicz 6:2, 6:3; Podhajecka – Kulbiej 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Ewald – Wdzięczna 6:0, 6:0; Stankiewicz – M. Nadajewska 6:1, 6:2; Głowacka – Helińska 6:3, 6:2; Podhajecka – Gołda 6:4, 7:5.

Półfinały: Ewald – Stankiewicz 6:4, 6:2; Podhajecka – Głowacka 6:4, 7:5.

Finał: Ewald – Podhajecka 6:2, 6:1.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Ciesielczyk/Ewald – bye; Kulczycka/Sobalak – Młodzińska/Sawicka 6:4, 7:5; Gołda/Stankiewicz – (3) Skoliniec/Strzelecka 7:5, 6:2; Męcik/Nizioł – Czajka/Kulbiej 6:3, 6:3; Helińska/Mańkowska – Chmielewska/Straszewska 6:2, 6:3; (4) Gniewkowska/Mackiewicz – Frątczak/Pielesiak 3:6, 6:4, 10:2; Jędrzejak/Wdzięczna – Aleksandrowicz/Żeleźnik 7:5, 6:2; (2) Nadajewska/Podhajecka – bye.

Ćwierćfinały: Ciesielczyk/Ewald – Kulczycka/Sobalak 6:2, 6:2; Gołda/Stankiewicz – Męcik/Nizio 6:4, 6:2; Helińska/Mańkowska – Gniewkowska/Mackiewicz 7:6, 6:4; Nadajewska/Podhajecka – Jędrzejak/Wdzięczna 6:3, 6:3.

Półfinały: Ciesielczyk/Ewald – Gołda/Stankiewicz 6:4, 6:2; Nadajewska/Podhajecka – Helińska/Mańkowska 7:5, 6:4.

Finał: Ciesielczyk/Ewald – Nadajewska/Podhajecka 6:4, 7:5.

Kategoria: PZT, Tenis 10

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności