Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Kovacevic - Kecmanovic 6:4, 6:4; Munar - Watanuki 2:1 i krecz Japończyka.
Polska Liga Tenisa

Pekao Szczecin Open 2016 – wróci Almagro

Hiszpan Nicolas Almagro i Paweł Ciaś otrzymali dzikie karty do szczecińskiego challengera ATP.

W Pekao Szczecin Open zagrają też m.in. Jerzy Janowicz, Dustin Brown, Jan-Lennard Struff, Inigo Cervantes, Karen Khachanov czy Albert Montanes.

Dziś szczecińskiej restauracji „To i owo” odbyła się konferencja prasowa poświęcone turniejowi, który zostanie rozegrany w dniach 10-18 września.

– Realizujemy obietnicę sprzed roku i dołożyliśmy wszelkich starań, aby do Szczecina przyjechali jak najlepsi tenisiści. O sile tegorocznego składu świadczyć będzie aż siedmiu zawodników z pierwszej setki rankingu ATP, a to wynik, którego tu od dawna nie mieliśmy. Bardzo nas cieszy także to, że w gronie tenisistów rywalizujących o puchar Pekao Szczecin Open znajdzie się też Jerzy Janowicz, czyli najwyżej sklasyfikowany polski singlista – mówił Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju.

Organizatorzy poinformowali o nazwiskach pierwszych dwóch graczy, którzy otrzymali dzikie karty. Są nimi Hiszpan Nicolas Almagro (48. w rankingu ATP), półfinalista sprzed roku oraz Paweł Ciaś. Dwie kolejne dostaną kolejny Polak oraz zawodnik z czołowej 50 na świecie.

W Szczecinie nie wystąpią raczej Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz, którzy są głównymi kandydatami do gry w meczu Niemcy – Polska w Berlinie, którego stawką jest utrzymanie się w Grupie Światowej Pucharu Davisa (16-18 września).

Kategoria: ATP