Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Kasatkina - Fręch 7:5, 6:1; Rybakina - Minnen 6:2, 6:3; Q. Zheng - Cornet 6:2, 6:1; Sabalenka - E. Andreeva 6:1, 6:2; Blinkova - Cirstea 6:3, 3:6, 7:6 (5); Korpatsch - A. Krueger 4:6, 6:4, 7:6 (9); Martic - Mladenovic 6:4, 6:4; Mertens - Carle 6:3, 7:6 (8); Rus - Kerber 6:4, 6:3; Avanesyan - Lin Zhu 6:2, 6:4; Stearns - Ciric Bragaric 6:3, 6:7 (8), 7:6 (6); Ruud - Meligeni Alves 6:3, 6:4, 6:3; Etcheverry - Cazaux 3:6, 6:2, 6:1, 6:4.

Pekao Szczecin Open 2018 – dzikie karty

Poznaliśmy zawodników, którzy otrzymają dzikie do karty do challengera ATP Pekao Szczecin Open.

26. edycja turnieju (korty ziemne, 175 tys. euro w puli nagród) rozpocznie się 8 września. Wczoraj w hotelu Novotel Szczecin Centrum odbyła się konferencja prasowa.

– W zeszłym roku świętowaliśmy jubileusz naszego istnienia i byliśmy świadkami chyba najlepszej z dotychczasowych edycji Pekao Szczecin Open. W tym roku początkowo obawialiśmy się nieco o skład personalny naszego challengera, ale koniec końców zgłosili się wysoko notowani zawodnicy i wiemy już, że 26. edycja będzie stała na naprawdę fajnym poziomie sportowym. Weźmie w niej udział między innymi kilku uznanych Hiszpanów, jak chociażby Guillermo Garcia-Lopez czy Tommy Robredo, więc może któremuś z nich uda się w końcu przełamać słynną klątwę, która towarzyszy nam od początku istnienia. O sile turniejów tenisowych świadczy przede wszystkim tak zwany cut-off, czyli pozycja rankingowa ostatniego zawodnika, który dostał się na listę zgłoszeń. W tym roku mamy na niej tylko jednego gracza spoza pierwszej dwusetki, a to oznacza, że rywalizacja zapowiada się naprawdę bardzo interesująco – mówił Krzysztof Bobala, dyrektor szczecińskiego challengera.

W kwalifikacjach specjalną szansę mają szczecińscy zawodnicy: Krzysztof Wetoszka, Piotr Galus i Patryk Kosiński. Czwarta dzika karta ma powędrować w ręce utalentowanego Kacpra Żuka.

W deblu przepustki mają otrzymać Karol Drzewiecki (wraz z partnerem), Szymon Walków (wraz z partnerem) oraz Tomasz Bednarek i Aliaksandr Bury. Gdyby któraś para zakwalifikowała się do turnieju na podstawie rankingu, dzika karta zostanie przekazana kolejnym graczom.

Jeśli chodzi o rozgrywki singlowe, to specjalne przepustki otrzymają: Maciej Rajski (aktualny mistrz Polski), Karol Drzewiecki i Hiszpan Nicolas Almagrro.

Czwarta dzika karta na razie jest przeznaczona dla Dustina Browna, byłego mistrza szczecińskiej imprezy, który aktualnie znajduje się na liście rezerwowej do turnieju. Jeśli Niemcowi uda się jednak ostatecznie znaleźć w drabince głównej dzięki rankingowi, zaproszenie trafi najprawdopodobniej w ręce któregoś z młodych zawodników z Polski.

Kategoria: ATP