MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Pieszczany M15 – Marek w ćwierćfinale

Wojciech Marek i Michał Sapała rywalizowali w turnieju M15 w słowackich Pieszczanach.

Marek w TeniSta Open (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) otrzymał dziką kartę, dzięki wysokiej pozycji w rankingu juniorów. Pokonał Amerykanina Tobiego Alexa Kodata 6:3, 6:2.

Marek ma za sobą udane występy w turniejach do lat 18. Był w finałach singla w Benicarlo i Florencji oraz półfinale w Vrsarze. Dorzucił do tego deblowy tytuł w Cap d’Ail. W klasyfikacji juniorów zajmuje 58. pozycję.

Kodat jest 24 w tym rankingu. Ma szereg udanych startów w Ameryce Południowej, USA i Europie.

W 1/8 finału Wojtek wygrał z rozstawionym z trójką Ukraińcem Danylo Kalenichenko 6:1, 7:5, finalistów dwóch zawodów ITF w tym sezonie.

W ćwierćfinale Marek przegrał z turniejową „7” Węgrem Peterem Nagy 4:6, 6:3, 2:6.

W eliminacjach Sapała nie zdobył gema w meczu z Rosjaninem Alexandrem Ovcharovem 0:6, 0:6.

W deblu Marek i Czech David Poljak (duet nr 4) wygrali z Ovcharovem i Ukraińcem Vitalijem Shcherbą 7:6 (5), 6:4. W ćwierćfinale zagrają z Rosjanami Artemem Dubrivnym i Alexandrem Shevchenko.