Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Świątek - Raducanu 7:6 (2), 6:3; Vondrousova - Sabalenka 3:6, 6:3, 7:5; Kostyuk - Gauff 3:6, 6:4, 7:6 (6); Rybakina - Paolini 6:3, 5:7, 6:3; ROUEN WTA 250: Linette - Rus 7:6 (9), 6:1; Kalinina - M. Andreeva 6:4, 7:5; Stephens - Yuan 6:2, 6:2; C. Garcia - Ruse 6:3, 6:4; BARCELONA ATP 500: S. Tsitsipas - Diaz Acosta 4:6, 6:3, 7:6 (8); Lajovic - Fils 6:4, 3:6, 6:2; Ruud - Arnaldi 6:4, 6:3; Etcheverry - Norrie 7:6 (4), 7:6 (1); MONACHIUM ATP 250: Rune - Huesler 6:4, 7:6 (3); Garin - A. Zverev 6:4, 6:4; Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - P. Martinez 6:7 (2), 6:3, 6:4; Tabilo - Fonseca 4:6, 7:6 (5), 6:4; Fucsovics - Moutet 4:6, 6:4, 6:1; F. Cerundolo - Coria 7:5, 6:1; Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Pera - F. Jorge 6:4, 6:1; Tauson - M. Jorge 6:1, 6:3.

HobbyLiga – największa liga dla amatorów sportu już w Polsce

Ondřej Krejčí i Břetislav Krček przed laty postawili sobie dość ambitny cel. Chcieli połączyć sportowców amatorów z całych Czech i tak stworzyli HuráLigę.

Ich plan zadziałał, stali się największą ligą dla amatorów w Czechach. Obecnie ich liga rozgrywana jest w osiemnastu miastach i bierze w niej udział tysiące graczy. 

Z tego względu zdecydowali się rozszerzyć swój zasięg i zawitać do Polski jako HobbyLiga.pl.

Jako gracze badmintona od początku skupialiśmy się głównie na ligach badmintona, ale kiedy zobaczyliśmy wzrost liczby badmintonistów, zaczęliśmy myśleć także o innych sportach. Warunkiem było to żeby sport był uprawiany masowo oraz posiadał dużą bazę graczy amatorów, którzy rekreacyjnie uprawiają sport. Po ocenie różnych dyscyplin sportowych w końcu dodaliśmy tenisa i tenis stołowy – mówi Ondřej Krejčí.

Kto może grać w HobbyLidze? Czy np. gracz, który 20 lat temu grał w ping-ponga na korytarzu w szkole, też może wziąć udział?

Wielką zaletą HobbyLigi jest to, że mogą w niej uczestniczyć zawodnicy, którzy regularnie chodzą grać ze znajomymi, a także Ci, którzy ostatnio grali w ping-ponga w szkole. Podzieliliśmy ligi na trzy poziomy, aby mecze były jak najbardziej zbalansowane. Więc teraz zawodnicy mogą zapisać się do pierwszej (zaawansowanej), drugiej (średniozaawansowanej) i początkującej ligi. Na tych poziomach każdy odnajdzie się ze swoim poziomem gry. Dodatkowo gramy systemem szwajcarskim, który sam przydziela zawodników na podstawie ich osiągnięć.

Jak można zgłosić swój udział?

Wystarczy zarejestrować się na stronie www.hobbyliga.pl, wybrać miasto i sport. Po opłaceniu wpisowego w wysokości 59 zł, czekamy już tylko na losowanie pierwszej rundy.

Jak wygląda udział w lidze?

W dniu rozpoczęcia ligi losujemy pary na mecze pierwszej rundy. Gracze uzgadniają miejsce i czas meczu poprzez czat, który prowadzimy na stronie. Mają na to tydzień, max. aż 14 dni w przypadku użycia tzw. „dzikiej karty“. Zaraz po rozegraniu meczu zamieszczają wynik na stronie i czekają na losowanie nowej rundy, która odbywa się w każdy poniedziałek. W ten sposób rozegrają osiem meczów ligowych, po których nastąpi play-off dla najlepszych.

Czy mecze odbywają się w tym samym miejscu?

Zawodnicy ustalają gdzie mecze odbędą się. Nie mamy tylko jednego obiektu, na którym wszystko odbywałoby się. Jedynym warunkiem jest to, że miejsce musi znajdować się w mieście, w którym rozgrywana jest liga, chyba, że gracze postanowią inaczej.

Czym na przykład rywalizacja różni się od zwykłej ligi tenisowej?

Dbamy o to, aby wszyscy gracze, którzy zapisali się do ligi mieli regularną grę. Dlatego co tydzień losujemy nową rundę i motywujemy sportowców do systematycznej gry. W przeciwieństwie do zwykłych lig, nie mamy ustalonych dni gry. Podstawową różnicą będzie zapewne to, że w HobbyLidze gramy głównie dla własnej satysfakcji uprawiania sportu, a sukces w postaci wygranej ligi to tylko drugorzędna motywacja.

Jak powstała liga?

Organizację lig rozpoczęliśmy w 2011 roku w Usti nad Labem (Czechy). Marka HuráLiga działa od 2019 roku. Spośród kilku badmintonistów w Usti nad Labem liga rozrosła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie organizujemy ligi sportowe dla sportowców amatorów w Czechach w 18-stu miastach i w trzech dyscyplinach sportowych. W Polsce otworzyliśmy nabór do lig tenisa, badmintona i tenisa stołowego w 20 miastach.

W przyszłych sezonach myślimy już o kolejnych sportach np. o squashu. Wierzymy, że uczestnicząc w HobbyLidze gracze zyskują również wiele innych korzyści – szczegółowy monitoring ich statystyk i rozwoju gry, a w przyszłości również pojawią się zniżki u naszych partnerów.

Czy do ligi mogą zgłosić się również kobiety?

Oczywiście. W HobbyLidze mężczyźni i kobiety grają razem. Kryteria takie jak dzielenie lig na wiele poziomów czy granie systemem szwajcarskim dają każdemu gwarancję, że zawsze otrzyma możliwie najbardziej zrównoważonych przeciwników, więc nie ma potrzeby dalszego podziału lig między mężczyzn i kobiety. W niektórych ligach kobiet dominują zarówno liczebnie, jak i samą grą.

HobbyLiga ma zasięg na całą Polskę, można dołączyć do lig w miastach takich jak: BIAŁYSTOK, BYDGOSZCZ, CZĘSTOCHOWA, GDAŃSK, GDYNIA, GORZÓW WIELKOPOLSKI, KATOWICE, KIELCE, KRAKÓW, LUBLIN, ŁÓDŹ, OLSZTYN, OPOLE, POZNAŃ, RZESZÓW, SZCZECIN, TORUŃ, WARSZAWA, WROCŁAW i ZIELONA GÓRA.

Zapraszamy do uczestnictwa w HobbyLidze na www.hobbyliga.pl! Co tydzień, nowy przeciwnik!

Kategoria: HL