Polski Tenis

WYNIKI

OSTRAWA: Sabalenka - Sorribes Tormo 0:6, 6:4, 6:0; Brady - V. Kudermetova 6:7 (5), 6:3, 6:1; Azarenka - E. Mertens 6:4, 6:1; Sakkari - Jabeur 3:6, 6:3, 6:1; KOLONIA: A. Zverev - Mannarino 6:4, 6:7 (5), 6:4; Schwartzman - Davidovich Fokina 2:6, 7:6 (3), 6:1; Sinner - G. Simon 6:3, 0:6, 6:4; ANTWERPIA: De Minaur - Giron 6:3, 6:0; Humbert - L. Harris 6:3, 7:6 (2); Evans - Khachanov 3:6, 7:6 (7), 6:4; Dimitrov - Raonic walkower.

Finał Panfila, półfinał Zaniewskiej

Spora grupa Polaków zdecydowała się na starty w futuresach ITF na trzech kontynentach.

Na kortach prezentowali się m.in. Sandra Zaniewska, Grzegorz Panfil, Marcin Gawron, Paweł Ciaś, Arkadiusz Kocyła, Phillip Gresk, Wojciech Lutkowski czy Piotr Barański.

Port Pirie

Sandra Zaniewska kontynuuje występy w Australii. W Nyrstar Port Pirie International (korty twarde, w puli nagród 15 tys. $) została rozstawiona siódemką.

Wygrała z Australijką Abbie Myers 6:3, 6:2 oraz Chinkami Ran Tian 7:5, 6:3 i Chang Liu 6:1, 7:6 (5). W półfinale przegrała z Koreanką Su Jeong Jang 1:6, 3:6.

W grze podwójnej Polka i Australijka Tammi Patterson pokonały Australijkami Lizette Cabrerę i Ashling Sumner 6:2, 7:6 (5), ale nie sprostały Australijkom Jessice Moore i Abbie Myers 4:6, 0:6.

Umag

Czterech biało-czerwonych wybrało się na zawody do Chorwacji (korty ziemne, 10 tys. $). Grzegorz Panfil jest turniejową jedynką. Wygrał z Chorwatami Duje Kekezem 7:6 (3), 6:2 i Nino Serdarusiciem 7:5, 7:5, Rumunem Petru-Alexandru Luncanu 7:6 (2), 6:2 i Chorwatem Antonio Sanciciem 6:0, 4:6, 6:2. W finale nie sprostał Włochowi Gianluce Naso 5:7, 4:6.

Marcin Gawron rozbił kwalifikanta Piotra Barańskiego 6:1, 6:1, ale przegrał z Luncanu 3:6, 1:6.

W eliminacjach Barański wygrał z Czechem Zdenkiem Derkasem 2:6, 6:4, 6:1, Francuzem Gabrielem Petit 6:4, 3:6, 6:3 i Włochem Tomasso Lago 6:1, 6:3. Bartosz Wojnar przegrał z Włochem Marco Gjomarkajem 6:0, 1:6, 4:6.

W deblu Gawron i Panfil (duet nr 3) pokonali Chorwatów Domagoja Biljesko i Kresimira Ritza 6:3, 6:1 oraz Kekeza i Serdarusicia 6:3, 6:4.

W półfinale przegrali z Chorwatami Tomislavem Draganją i Antonio Sanciciem 6:4, 5:7, 7:10.

Szarm el Szeik

W drabince głównej w egipskim kurorcie (korty twarde, 10 tys. $) Arkadiusz Kocyła przegrał z Belgiem Omarem Salmanem 7:6 (7), 2:6, 3:6. Phillip Gresk przegrał ze Szwajcarem Andrew Ruppli 4:6, 6:7 (1).

W kwalifikacjach Gresk pokonał Francuzów Vincenta Suillerot 6:4, 6:4 i Louisa Tessa 1:6, 6:3, 7:5.

Wojciech Lutkowski wygrał ze Szwajcarem Jonasem Meinecke 6:2, 6:3, ale nie sprostał Ruppli 6:7 (4), 6:7 (2).

Terczyński był lepszy Rosjanina Nikity Gudozhnikova 6:2, 7:6 (6). Przegrał jednak z Brytyjczykiem Scottem Claytonem 3:6, 2:6.

Marek Pokrywka uległ Austriakowi Lennemu Hampelowi 6:7 (5), 6:4, 3:6, a Daniel Kossek był słabszy od Rosjanina Ivana Davydova 2:6, 1:6.

W deblu Gresk i Francuz Mandresy Rakotomalala przegrali z Brytyjczykami Scottem Clyatonem i Richardem Gabbem 1:6, 3:6.

Kocyła i Szwed Milos Sekulic wygrali z Francuzem Theo Fournerie i Słoweńcem Dorianem Tomazem Janeziciem 6:3, 7:6 (1), ale ulegli Claytonowi i Gabbowi 2:6, 0:1 i krecz.

Antalya

Paweł Ciaś otrzymał dziką kartę w tureckiej miejscowości Antalya (korty ziemne, 10 tys. $). Nie sprostał Austriakowi Nicolasowi Reissigowi 2:6, 4:6.

Faro

Leszek Mirecki walczył w eliminacjach w portugalskim Faro (korty twarde, 10 tys. $). Przegrał z doświadczonym Hiszpanem Javierem Garcią-Sintesem 4:6, 4:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności