Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Bassols Ribera - Sevastova 2:6, 7:6 (4), 6:4; Watson - Ponchet walkower; E. Andreeva/Naef - Falkowska/Kawa 6:4, 3:6, 10:8; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6); Me djedovic - Stricker 4:3 (5), 2:1 i krecz Szwajcara.
Polska Liga Tenisa

Polski Związek Tenisowy przekazał 100 tysięcy złotych dla Ukraińców

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego podjął decyzję o przekazaniu 100 tysięcy złotych na pomoc Ukraińcom przybywającym do Polski.

Kwota ta w razie potrzeby zostanie jeszcze zwiększona. Środki finansowe zostaną rozdysponowane w uzgodnieniu z administracją państwową oraz instytucjami zajmującymi się pomocą dla Ukraińców.

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę

Z największą uwagą i smutkiem obserwujemy w ostatnich dniach mającą miejsce zbrojną a zarazem bandycką agresję rosyjską wobec naszego sąsiada Ukrainy i jej ludności. Zapoznaliśmy się także z opublikowanymi oświadczeniami ITF i TE w tej kwestii. Zgadzamy się, że nie należy winić zawodników za działania rządów Państw, które reprezentują. Jednakże, działania rosyjskiego reżimu łamią nie tylko prawo międzynarodowe, ale także zasady tak bliskie duchowi sportu, do których przestrzegania wszyscy jesteśmy zobowiązani. Możliwość uczestniczenia naszych reprezentacji i zawodników w rozgrywkach Mistrzostw Europy organizowanych przez Tennis Europe jest dla nich zaszczytem i radością. W tym roku zgłosiliśmy swoje drużyny do tych rozgrywek oraz planujemy także zgłosić kolejny raz naszą kandydaturę do zorganizowania turnieju eliminacyjnego rozgrywek drużynowych. Jednakże w powyższych okolicznościach nie będziemy współzawodniczyć z reprezentacjami, czy zawodnikami rosyjskimi. To jest dla nas trudna i ważka decyzja, ale uważamy, że obecny czas wymaga od nas zajęcia w tej sprawie kategorycznego stanowiska. Nie można tolerować bandytyzmu oraz krzywdy jaką wyrządzono niewinnym ludziom. Liczymy także na to, że zarówno ITF, jak i TE podziela nasz punkt widzenia i wykaże zrozumienie dla naszej decyzji , a zarazem podejmie zdecydowane i honorowe decyzje.

Kategoria: Charytatywnie