Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Dramat w życiu Tathiany Garbin

Była włoska tenisistka w minionym tygodniu prowadziła swoją drużynę w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. Tathiana Garbin po przegranym finale zdecydowała się na trudne dla siebie wyznanie i podczas konferencji prasowej podzieliła się tym, co obecnie przechodzi w życiu.

Nie należała do ścisłej czołówki kobiecego tenisa, ale była jedną z najgroźniejszych tenisistek z Włoch. Najwyżej sklasyfikowana była w singlu na 22. miejscu (zaś w deblu 25). 

W grze pojedynczej zdobyła jeden tytuł w imprezie z cyklu WTA, w 2000 roku w Budapeszcie, pokonując w finale Kristie Boogert.

Polscy fani tenisa mogą kojarzyć ją z… występów w Polsce. W tym samym roku z Janette Husarovą zdobyła swój premierowy tytuł w grze podwójnej. Najlepszym wielkoszlemowym wynikiem był ćwierćfinał Wimbledonu w 2009 roku.

Po zakończeniu kariery nie odsunęła się od tenisa. Sprawuje funkcję kapitana w reprezentacji Włoch, która rywalizuje w Billie Jean King Cup. Osiągnięcie finału w tegorocznych finałach było świetnym rezultatem, mimo braku końcowego triumfu. Po ostatnim meczu Garbin zdecydowała się wyznać, co się u niej dzieje.

– W październiku przeszłam operację nowotworu, bardzo rzadkiego. Dzielę się tym, żeby zwiększyć świadomość o znaczeniu badań oraz profilaktyki. Niedługo będę musiała przejść drugą operację. Jestem optymistką i liczę, że wrócę do pełnej dyspozycji. Chciałabym, żeby moja historia zainspirowała innych do walki z wyzwaniami w życiu – podkreśliła.

Kategoria: