Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; LYON ATP 250: Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.  

Elina Switolina na okładce „Vogue”

Ukrainka jest aktualnie pierwszą rakietą swojego kraju, notowaną na 25. miejscu w rankingu WTA. W rozmowie z „Vogue” opowiedziała m.in. o powrocie do gry po urodzeniu dziecka.

„Vogue” to najpopularniejszy na świecie magazyn o modzie oraz stylu życia, który jest wydawany w 29 krajach. Na Ukrainie gości od 2013 roku.

Wraz z wybuchem wojny i atakiem Rosji na Ukrainę, Switolina została ambasadorką platformy zbiórkowej United24, a także jednym z najsilniejszych głosów wśród ukraińskich sportowców. Ma własną fundację, dzięki której wspiera uzdolnionych tenisistów.

W tym roku powróciła do gry po urodzeniu dziecka, a jej najlepszym rezultatem był półfinał Wimbledonu (w ćwierćfinale pokonała Igę Świątek – przyp. red.).

– Mam nadzieję, że będziemy mieć z Gaelem jeszcze więcej dzieci, a ja będę rozwijała swoją fundację, bo ukraiński tenis musi rozkwitać – przyznała w „Vogue”.

Urodzona w Odessie tenisistka jest żoną Gaela Monfilsa, francuskiego tenisisty. Ich córka przyszła na świat rok temu.

Kategoria: