Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

Iga Świątek otrzymała od LEGO kreatywną urodzinową niespodziankę

Iga Świątek, liderka rankingu WTA i ambasadorka marki LEGO, przed miesiącem świętowała 23. urodziny. Z tej okazji Grupa LEGO przygotowała unikatową, jedyną w swoim rodzaju niespodziankę – makietę kortu tenisowego zbudowaną z ponad 11000 klocków.

Imponująca budowla zawiera wiele detali i easter eggów, które nawiązują do życia, pasji i najbliższego otoczenia tenisistki. 

Zespół LEGO w ten sposób oddał hołd dla radości i kreatywności, którymi Iga emanuje zarówno na korcie, jak i podczas zabawy klockami LEGO.

Element treningu

Dla Igi zabawa klockami LEGO nie ogranicza się tylko do hobby, ale jest ważnym elementem treningu uważności, koncentracji i determinacji przed ważnymi meczami. Jak pokazuje najnowsze badanie LEGO Play Well 2024 ponad 8 na 10 polskich rodziców ceni klocki LEGO za rozwój u dzieci determinacji, kreatywności i pewności siebie, a także uczenia się poprzez eksperymentowanie. Jednocześnie wskazują, że są to jedne z najważniejszych umiejętności dla prawidłowego rozwoju najmłodszych.

Partnerstwo Grupy LEGO z Igą Świątek udowadnia zarówno dzieciom i dorosłym, że wyobraźnia nie zna granic, a klocki pozwalają na budowanie niezwykłych dzieł inspirowanych otaczającym nas światem i naszymi marzeniami.

– W Grupie LEGO wierzymy, że nieograniczona wyobraźnia i ćwiczenie kreatywnego myślenia są kluczowe dla odkrywania potencjału i spełniania marzeń, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tworząc z klocków, podobnie jak na korcie, każda mała część składa się na coś wielkiego. Tak budujemy marzenia – krok po kroku, klocek po klocku – mówi Maciej Seliński, General Manager firmy LEGO na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Urodzinowy kort z 11 tysięcy klocków

Makieta kortu mierzy 62 cm długości, 58 cm szerokości i wznosi się na wysokość blisko 27 cm. Konstrukcja składająca się z 11081 klocków waży blisko 12 kg i kryje w sobie wiele zaskakujących detali. Umieszczono na niej ponad 224 minifigurki, wśród których można dostrzec postaci znane z życia prywatnego i zawodowego Igi, a także ikony świata sportu i kultury.

Są wśród nich m.in. zespół Igi wraz z tatą i siostrą, bohaterowie jej ulubionego serialu telewizyjnego, sportowi idole Igi, kibice z transparentem „Raszyn rulez!”

Czekała na ten moment

Ponadto konstrukcja skrywa wiele easter eggów związanych z tenisistką – niektóre będą potrafili odczytać tylko jej najbliżsi. Na korcie, obok ławki znajdują kot Igi, Grappa, oraz piłka nożna. Częścią budowli jest także paryska piekarnia, pokój z książkami i zestawami LEGO, a z boku można odnaleźć tabliczkę z nazwą ulicy, przy której Iga zaczynała swoją tenisową przygodę.

– Bardzo czekałam na ten moment – może Wy też? Wreszcie mogłam przyjrzeć się swojej minifigurkowej wersji na korcie z klocków LEGO. To absolutnie niesamowite, ile detali udało się umieścić zespołowi LEGO na tej makiecie! Jest mój team, Grappa, Lewy i Przyjaciele! Spędziłam dobrą godzinę na odkrywaniu kolejnych elementów i smaczków – mówi Iga Świątek. 

Każdy element kortu został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły, co czyni ten projekt prawdziwym arcydziełem inżynierii z klocków LEGO. Za projekt i budowę makiety odpowiadał Certyfikowany Budowniczy LEGO, Mateusz Kustra. Cały proces – od pierwszego pomysłu do złączenia ostatnich klocków – zajął jego dwuosobowemu zespołowi blisko pół roku.

– Iga niejednokrotnie wspominała, że zestawy LEGO to zawsze doskonały pomysł na prezent. Mam nadzieję, że ta makieta na zawsze pozostanie w jej pamięci jako najbardziej kreatywna – mówi Maciej Seliński i dodaje: Życzymy wszystkiego najlepszego, Iga! Liczymy, że odkrywanie kolejnych ukrytych elementów naszego prezentu okaże się ekscytujące. 

Kategoria: