Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Iga Świątek wsparła Ukrainę. Elina Switolina potwierdza

Elina Switolina potwierdziła w rozmowie z serwisem tribuna.com, że Iga Świątek wsparła sporym przelewem jej fundację. Ukraińska gwiazda wyjawiła, kto jeszcze okazał się szczodry.

Kiedy wybucha wojna po ataku Rosji na Ukrainę, Switolina została ambasadorką platformy zbiórkowej United24, a także jednym z najsilniejszych głosów wśród ukraińskich sportowców. Ma własną fundację, dzięki której wspiera uzdolnionych tenisistów.

To właśnie na ten cel Iga Świątek przekazała sporą kwotę. – Osoby, które wpłaciły środki na rzecz fundacji, można policzyć na palcach jednej ręki. Jestem wdzięczna za to między innymi Stefanosowi Tsitsipasowi. A także Idze Świątek, która przelała bardzo dużą sumę pieniędzy. To pomogło nam w organizacji corocznych obozów dla dzieci – podkreśliła Switolina w rozmowie z tribuna.com.

Świątek od samego początku wybuchu konfliktu wspiera Ukrainę. Głośno wypowiadała się na ten temat w swoich mediach społecznościowych, a na znak solidarności do czapeczki miała przypiętą żółto-niebieską wstążkę. Nie ma jej już jednak od turniejów w Azji.

Kategoria: