Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; RABAT WTA 250: Tomova - Siegemund 6:4, 6:3; GENEWA ATP 250: Griekspoor - Shapovalov 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3; LYON ATP 250: Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.

Iga Świątek zwyciężyła w rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie

Iga Świątek zwyciężyła w rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie, który przygotowali magazyn „Forbes” i firma Pentagon Research.

– Najlepiej zarabiająca sportsmenka na świecie, najlepsza w Polsce, najważniejsza. Wygrała po raz pierwszy. I zapewne nie ostatni – ocenił „Forbes”.

– Jest jedną z niewielu osób w Polsce, które gdyby tylko chciała, w każdej chwili mogłaby się skontaktować z najważniejszymi ludźmi na świecie, nie tylko ze świata sportu. Pod względem osobowości Iga Świątek przypomina mi Rogera Federera. Mimo młodego wieku ma swoje zdanie, wysoką kulturę osobistą, klasę – podkreśla Adam Pawulkiewicz, dyrektor wykonawczy Pentagon Research, współtwórca rankingu d przez forbes.pl.

Kto za Igą?

Drugie miejsce zajął piłkarz Robert Lewandowski (FC Barcelona). Trzeci był biznesmen Zygmunt Solarz (właściciel Cyfrowego Polsatu), a czwarty Czesław Lang, organizator kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. 

Ranking 50. najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie stworzony przez „Forbesa” powstał na podstawie analizy określonych aspektów m.in. wizerunku i medialności danej osoby.

Ocena kandydatów odbywała się na trzech płaszczyznach: w jakim stopniu dana osoba wywiera wpływ na organizację/zarządzanie klubami, wydarzeniami itd., w jakim stopniu dana osoba wywiera wpływ na finansowanie polskiego sportu, w jakim stopniu dana osoba wpływa na wzbudzanie i podtrzymywanie zainteresowania dyscypliną, propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, zachowania konsumenckie.

Kategoria: