Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Kasatkina - Fręch 7:5, 6:1; Rybakina - Minnen 6:2, 6:3; Q. Zheng - Cornet 6:2, 6:1; Sabalenka - E. Andreeva 6:1, 6:2; Blinkova - Cirstea 6:3, 3:6, 7:6 (5); Korpatsch - A. Krueger 4:6, 6:4, 7:6 (9); Martic - Mladenovic 6:4, 6:4; Mertens - Carle 6:3, 7:6 (8); Rus - Kerber 6:4, 6:3; Avanesyan - Lin Zhu 6:2, 6:4; Stearns - Ciric Bragaric 6:3, 6:7 (8), 7:6 (6); Ruud - Meligeni Alves 6:3, 6:4, 6:3; Etcheverry - Cazaux 3:6, 6:2, 6:1, 6:4.

Michał Przysiężny na Bahamach. Trwa ciężka praca

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Michał Przysiężny został zaproszony do pracy z jedną z czołowych tenisistek. Zakończył karierę w 2019 roku, ale w trzech ostatnich sezonach niewiele grał.

Najwyżej sklasyfikowany był na 57. miejscu w rankingu ATP i było to w styczniu 2014 roku. Ostatni oficjalny mecz rozegrał latem 2019 roku, przegrywając w challengerze w Sopocie z Danielem Michalskim.

Zanim jednak podjął decyzję o rozbracie z tenisem, przyjął propozycję teamu Woźniackich i został sparingpartnerem Karoliny Woźniackiej.

– Bardzo fajne doświadczenie. Dużo się nauczyłem i od niej, i od jej taty. Widziałem, jak podchodzą do meczów, jak trenują, jakie mają humory – wszystko – mówił w rozmowie w „Weszło” Przysiężny.

– To miła, serdeczna dziewczyna. Na korcie jest nieco inna, taka trochę „zadziora”. Ale poza nim to normalna osoba. Chodziliśmy razem na obiady czy kolacje i wszystko zawsze było w jak najlepszym porządku. Na treningu było inaczej. Nie chodzi o to, że byli niemili, ale Caro stara się podejść perfekcyjnie do każdego uderzenia. Potrafiła się denerwować nawet o to, że ja źle wrzucałem jej piłkę. Ale taka po prostu jest. Myślę, że to też doprowadziło ją na szczyt rankingu i do wygrania szlema – dodał.

Woźniacka po kilkuletniej przerwie postanowiła wrócić do tenisa. W 2023 roku wystąpiła tylko w turniejach przed US Open i w samym szlemie. Dotarła do IV rundy, gdzie została zastopowana przez późniejszą triumfatorkę, Coco Gauff.

Teraz przygotowuje się do nowego sezonu, z naciskiem na Australian Open. Michał Przysiężny ponownie został zaproszony do pracy z Dunką, jako jej sparingpartner. Aktualnie przebywają na Bahamach i tam trenują.

Woźniacka zamieściła na Instagramie wideo, na którym widać, jak odbija piłkę tylko po lewej stronie kortu. Po prawej, na samym środku siedzi bowiem jej córka, Olivia. 

Kategoria: