Polski Tenis

WYNIKI

ANGERS WTA 125: Paquet - Bucsa 7:6 (3), 6:2; MONTEVIDEO WTA 125: Zarazua - Bulgaru 6:2, 6:2; Carle - Riera 6:4, 6:0; Parry - Sierra 2:6, 6:4, 6:0; Montgomery - In-Albon 6:2, 6:1; DUBAJ ITF W100: Hartono - Watson 6:7 (2), 6:3, 7:6 (5); Tikhonova - Abduraimova 6:0, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Paula Kania-Choduń wzięła udział w kursie rozwoju olimpijczyków

Polski Komitet Olimpijski zorganizował piątą edycję projektu „Rozwój osobisty olimpijczyków”. Jest on skierowany do zawodników, którzy planują zakończenie kariery lub niedawno pożegnali się z profesjonalnymi startami.

W tym roku sportowcy spotkali się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W kursie wzięła udział była tenisistka Paula Kania-Choduń, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Wraz z Klaudią Jans-Ignacik przegrały w Brazylii w pierwszej rundzie z Kanadyjkami Eugenie Bouchard i Gabrielą Dąbrowska 4:6, 7:5, 3:6.

– Bardzo dziękuję PKOl i Luizie Złotkowskiej za zorganizowanie kursu rozwoju osobistego dla olimpijczyków i możliwość wzięcia w nim udziału. Pomimo różnic, innych dyscyplin, innych charakterów okazuje się, że mamy wiele wspólnego. Był to czas bardzo wartościowy, pouczający i przede wszystkim niesamowicie inspirujący, właśnie dzięki tej ekipie ze zdjęcia – napisała Paula w mediach społecznościowych.

Kania-Choduń rok temu zakończyła karierę. W deblu zajmowała 58. miejsce (zwyciężyła wraz z Poliną Pekhovą w turnieju WTA w Taszkiencie 2012), w singlu najwyżej była na 128. miejscu. 

Przed tygodniem komentowała mecze finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli w Pilot WP.

Kategoria: