Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

Wylicytuj trening deblowy z Drzewieckim i Smołą

Polscy tenisiści postanowili dołożyć cegiełkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wystawili aukcję. Można na niej wylicytować spotkanie na korcie z Karolem Drzewieckim i Maciejem Smołą.

– Doskonała energia na korcie to podstawa, a z tą dwójką nie można się nudzić. To świetna okazja do tego, by spotkać się na treningu ze specjalistami od gry podwójnej, którzy zdradzą kilka sekretów dotyczących tworzenia udanego duetu na korcie. To szansa na świetne spędzenie czasu i fantastyczną pamiątkę” – czytamy w opisie aukcji.

Karol Drzewiecki od kilku sezonów jest wśród najlepszych polskich deblistów. W ostatnich miesiącach sięgał po tytuły w imprezach ATP Challenger Tour w Lizbonie, Matsuyamie oraz Oeiras. Za sobą ma także debiut w reprezentacji Polski w Pucharze Davisa.

Maciej Smoła na chwilę zawiesił karierę, bo jak wynika z opisu aukcji – ma zamiar powrócić do startów w zawodowych turniejach. Na swoim koncie ma zwycięstwa w imprezach rangi ITF.

– Wiadomo, że nie jest łatwo znaleźć czas przy częstych podróżach, które nam towarzyszą. Jednak specjalnie ustaliliśmy termin realizacji nagrody do końca lipca i na pewno uda się znaleźć dogodny dzień ze zwycięzcą aukcji – powiedział Karol Drzewiecki.

– Karol nie musiał mnie nawet przekonywać do wzięcia udziału w tej akcji. Nie dość, że znowu będziemy mogli spotkać się na korcie, być może przekazać komuś jakieś deblowe wskazówki, to jeszcze cel jest naprawdę istotny. A kto wie, może trening z nami wylicytuje ktoś znajomy? – dodał Maciej Smoła.

Dodatkowo zwycięzca aukcji dostanie pamiątkę w formie profesjonalnych zdjęć oraz nagranie. To ukaże się też w social mediach obu tenisistów.

Całość uzyskanych środków licytacji wesprze cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku uzbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Link do licytacji

Kategoria: