Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Tsurenko 5:1 i krecz Ukrainki; Gauff - Schmiedlova 7:5, 6:2; Haddad Maia - Sorribes Tormo 6:7 (3), 6:3, 7:5; Jabeur - Pera 6:3, 6:1; Ruud - Jarry 7:6 (3), 7:5, 7:5; Rune - F. Cerundolo 7:6 (3), 3:6, 6:4, 1:6, 7:6 (7).
Polska Liga Tenisa

Próba bicia rekordu Guinnessa w Gliwicach

W Gliwicach rozpoczęła się próba bicia rekordu Guinnessa w maratonie tenisowym w deblu.

Czterech śmiałków rozgrywa w hali Tenis Arena w Gliwicach przy ul. Kozielskiej 33 B 61-godzinnny pojedynek w grze podwójnej.

Zawodnicy przygotowywali się pod kierunkiem Jarosława Kądzielewskiego, który już dwukrotnie udanie poprowadził zespół do wpisania się na karty historii Księgi Rekordów Guinnessa w tej kategorii.

Rekord próbują pobić Jarosław Kądzielewski, Tomasz Malisz, Mathieu Aoutin oraz Marek Szymonik. Rezerwową tenisistką jest Magdalena Kądzielewska.

fg

Pierwsza próba miała miejsce w roku 2002 i wyniosła 48 godzin i 6 minut. Natomiast kolejna w roku 2003, kiedy rozegrano 54 godziny i 21 minut (rozegrano 84 sety, 79 gemów i 4734 piłki).

W tym roku zespół podejmie próbę odzyskania rekordu, który obecnie wynosi 57 godzin 32 minut i 27 sekund i należy do drużyny Holenderskiej (2013 rok).

Możliwe jest też wydłużenie planowanego meczu do 64 godzin, aby ustanowić rekord absolutny w tenisie. Ten z kolei dzierżą zawodnicy niemieccy, którzy w grze pojedynczej zarejestrowali mecz trwający 63 i pół godziny (2015 rok).

Próba bicia rekordu Guinnessa rozpoczęło się dziś o godz. 6 rano. Koniec jest przewidziany na niedzielę o godz. 19 lub też, o ile zawodnicy będą na siłach o godz. 22.

Zasady

To ważne wydarzenie sportowe z pogranicza wyczynów ekstremalnych rozgrywane jest w formie meczu deblowego, gdzie w każdym z setów po gemach nieparzystych pary zmieniają się stronami, mając na to 90 sekund czasu w formie przerwy.

Ponadto w meczu przewidziane są przerwy 5 minutowe na koniec każdej godziny gry, po zakończeniu rozgrywanego gema. Co najważniejsze, w biciu rekordu uczestniczą przez cały czas te same cztery osoby, nie ma możliwości dokonywania żadnych zmian, ani wydłużania którejkolwiek z przerw, poza możliwością wzięcia jednorazowo 15 minutowej przerwy medycznej w razie pojawienia się kontuzji.

Wszelka niemoc, któregokolwiek ze zawodników, lub wydłużenie którejkolwiek z przerw ponad czas regulaminowy skutkuje zakończeniem próby.

Mecz na żywo

Kategoria: Rekordy