Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Puchar Davisa – wyniki ze świata

W wielu krajach odbyły się mecze drużynowych rozgrywek mężczyzn o Puchar Davisa.

Półfinały rozgrywane były w Glasgow i Brukseli. Brytyjczycy wygrali z Australijczykami, a Belgowie pokonali Argentyńczyków.

Poza spotkaniem w Polsce, zaplanowano siedem innych pojedynków barażowych o Grupę Światową. Występowali w nich m.in. Roger Federer, Stan Wawrinka, Fabio Fognini czy Philipp Kohlschreiber.

Tylko o utrzymanie się w Grupie I Euro-Afrykańskiej walczyli Hiszpanie. Tym razem z Rafaelem Nadalem i Davidem Ferrerem na czele wybrali się do Danii.

PÓŁFINAŁY GRUPY ŚWIATOWEJ

WIELKA BRYTANIA – AUSTRALIA 3:2: A. Murray – Kokkinakis 6:3, 6:0, 6:3; D. Evans – B. Tomic 3:6, 6:7 (2), 7:6 (4), 4:6; A. Murray/J. Murray – Groth/L. Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6), 6:4; A. Murray – B. Tomic 7:5, 6:3, 6:2; D. Evans – Kokkinakis 5:7, 4:6.

BELGIA – ARGENTYNA 3:2: Goffin – Delbonis 7:5, 7:6 (3), 6:3; Darcis – L. Mayer 6:7 (5), 6:7 (1), 6:4, 3:6; Bemelmans/Darcis – Berlocq/L. Mayer 2:6, 6:7 (2), 7:5, 6:7 (5); Goffin – Schwartzman 6:3, 6:2, 6:1; Darcis – Delbonis 6:4, 2:6, 7:5, 7:6 (3).

BARAŻE O GRUPĘ ŚWIATOWĄ

INDIE – CZECHY 1:3: Bhambri – Rosol 2:6, 1:6, 5:7; Devvarman – Vesely 7:6 (3), 6:4, 6:3; Bopanna/Paes – Pavlasek/Stepanek 5:7, 2:6, 2:6; Bhambri – Vesely 3:6, 5:7, 2:6.

SZWAJCARIA – HOLANDIA 4:1: Wawrinka – De Bakker 2:6, 6:3, 4:6, 6:3, 7:5; Federer – Huta Galung 6:3, 6:4, 6:3; Chiudinelli/Federer – De Bakker/Middelkoop 6:7 (7), 6:4, 6:4, 4:6, 1:6; Federer – De Bakker 6:3, 6:2, 6:4; Laaksonen – Van Rijthoven 7:6 (11), 6:3.

ROSJA – WŁOCHY 1:4: Gabashvili – Bolelli 7:6 (2), 6:1, 6:3; Rublev – Fognini 6:7 (8), 2:6, 2:6; Donskoy/Kravchuk – Bolelli/Fognini 5:7, 6:2, 6:7 (5), 6:7 (2); Gabashvili – Fognini 6:7 (4), 3:6, 6:7 (5); Kravchuk – Lorenzi 4:6, 6:7 (3).

UZBEKISTAN – USA 1:3: Istomin – S. Johnson 6:1, 3:6, 7:6 (5), 6:7 (3), 7:5; Dustov – J. Sock 5:7, 3:6, 2:6; Dustov/Istomin – S. Johnson/Querrey 3:6, 2:6, 2:6; Istomin – J. Sock 2:6, 6:2, 4:6, 4:6.

KOLUMBIA – JAPONIA 2:3: Giraldo – T. Daniel 6:4, 6:3, 3:6, 1:6, 6:4; Falla – Nishikori 6:7 (3), 6:7 (1), 5:7; Cabal/Farah – Nishikori/Uchiyama 6:7 (4), 6:2, 6:3, 6:2; Giraldo – Nishikori 4:6, 2:6, 6:7 (3); Falla – T. Daniel 6:7 (3), 3:6, 2:6.

DOMINIKANA – NIEMCY 1:4: V. Estrella Burgos – D. Brown 6:4, 5:7, 7:6 (3), 7:6 (5); J. Hernandez – Kohlschreiber 1:6, 3:6, 1:6; V. Estrella Burgos/J. Hernandez – Kohlschreiber/Petzschner 3:6, 2:6, 3:6; V. Estrella Burgos – Kohlschreiber 4:6, 1:6, 2:6; Cid – B. Becker 4:6, 6:7 (4).

BRAZYLIA – CHORWACJA 1:3: Bellucci – M. Delic 6:1, 6:4, 3:6, 6:4; J. Souza – Coric 4:6, 6:7 (5), 1:6; Melo/Soares – Dodig/Skugor 0:6, 6:3, 6:7 (2), 6:7 (3); Bellucci – Coric 2:6, 6:4, 6:7 (4), 0:4 i krecz Thomaza.

GRUPA I EURO-AFRYKAŃSKA – O UTRZYMANIE

DANIA – HISZPANIA 0:5: Torpegaard – Nadal 4:6, 3:6, 2:6; Nielsen – Ferrer 1:6, 5:7, 2:6; Kromann/Nielsen – Nadal/Verdasco 4:6, 6:3, 6:7 (6), 4:6; Nielsen – Bautista Agut 3:6, 4:6; Torpegaard – Ferrer 1:6, 3:6.

LITWA – UKRAINA 1:4: Berankis – Manafov 6:4, 6:2, 6:2; Grigelis – Marchenko 0:6, 1:6, 7:6 (5), 6:4, 3:6; Berankis/Grigelis – Marchenko/Molchanov 6:7 (4), 7:6 (3), 4:6, 2:6; Berankis – Marchenko 5:7, 2:6, 2:6; Mugevicius – Deviatiarov 1:6, 3:6.

GRUPA I AZJA/OCEANIA – O UTRZYMANIE

TAJLANDIA – CHINY 0:5: Sornbutnark – Ze Zhang 1:6, 0:6, 0:6; Isarow – Di Wu 6:7 (6), 2:6, 2:6; Ratiwatana/Ratiwatana – Gong/Zhe Li 6:7 (6), 6:2, 6:7 (3), 0:1 i krecz; Isarow – Ze Zhang 4:6, 1:6; Sornbutnark – Zhe Li 1:6, 0:6.

GRUPA I AMERYKAŃSKA – O UTRZYMANIE

BARBADOS – EKWADOR 2:3: D. King – Endara 6:4, 6:4, 6:2; H. Lewis – E. Gomez 1:6, 6:7 (1), 4:6; D. King/Moseley – G. Escobar/E. Gomez 3:6, 4:6, 1:6; D. King – E. Gomez 7:5, 7:6 (3), 6:1; S. Williams – G. Escobar 2:6, 1:6, 0:6.

GRUPA II EURO-AFRYKAŃSKA – O AWANS

PORTUGALIA – BIAŁORUŚ 3:2: J. Sousa – Gerasimov 6:0, 6:1, 2:6, 2:6, 4:6; G. Elias – Ignatik 6:3, 7:6 (3), 7:5; G. Elias/J. Sousa – Betov/Mirnyi 7:6 (3), 4:6, 6:3, 6:7 (5), 6:3; J. Sousa – Ignatik 6:1, 6:1, 6:4; Machado – Gerasimov 7:6 (3), 1:6, 4:6.

BUŁGARIA – WĘGRY 2:3: Kutrovsky – P. Nagy 4:6, 0:6, 3:6; Kuzmanov – Fucsovics 3:6, 1:6, 1:6; Grozdanov/Lazov – Fucsovics/Godry 2:6, 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:1; Lazov – Fucsovics 3:6, 4:6, 2:6; Kuzmanov – Borsos 6:2, 6:7 (2), 6:2.

Kategoria: Davis Cup

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności