Polski Tenis

WYNIKI

OSTRAWA: Sakkari - Svitolina 6:3, 6:3; Ostapenko - Martic 6:3, 6:1; Azarenka - Krejcikova 2:6, 6:2, 6:1; E. Mertens - Anisimova 6:2, 6:3; KOLONIA: A. Zverev - Millman 6:0, 3:6, 6:3; Mannarino - Kecmanovic 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - S. Johnson 7:6 (3), 6:3; Struff - Cecchinato 6:3, 6:1; ANTWERPIA: Raonic - Bedene 6:3, 7:6 (4); Fritz - Opelka 7:6 (5), 6:1; Humbert - Carreno Busta 5:7, 6:3, 6:4; Evans - Tiafoe 7:6 (3), 6:2.

Angie Cup – wyniki z Puszczykowa

Na kortach w Puszczykowie rozegrano pierwszą edycję futuresa ITF kobiet Angie Cup 2015.

W puli Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski było 10 tys. $. Zawodniczki walczyły na twardej nawierzchni.

Zmagania w Akademii Tenisowej Angelique Kerber otworzyły cykl futuresów w naszym kraju. Kolejne turnieje odbędą się w Zielonej Górze i Szczawnie-Zdroju (także zadebiutują).

Listę zgłoszeń otworzyły Rosjanka Margarita Lazareva, Słowaczka Zuzana Zlochova, Gruzinka Sofia Kvatsabia, Norweżka Emma Flood i Serbka Barbara Bonic.

Pojawiły się też m.in. Natalia Siedliska (od niedawna reprezentuje Niemcy) czy Brazylijka Maria-Fernanda Alves (32-latka w 2005 roku była 132. tenisistką świata).

Dzikie karty do turnieju głównego otrzymały: Paulina Czarnik, Olga Brózda, Joanna Skrzypczyńska i Aleksandra Rojek. Przez eliminacje przebiły się Zuzanna Maciejewska i Weronika Foryś.

Do drugiej rundy awansowały Maciejewska i Brózda. W ćwierćfinale zagrała jedynie doświadczona Brózda.

SINGIEL

Pierwsza runda: Wachaczyk – (1) Lazareva 6:2, 6:1; Siedliska – Baluu 7:6 (4), 7:6 (5); Maciejewska – Foryś 6:1, 6:0; (7) Lehnert – Hruba 6:4, 6:1; Alves – (4) Bonic 6:0, 7:5; Brózda – Kolarova 6:3, 6:4; Chimura – Szymczuch 3:6, 6:3, 6:4; Rohanova – (8) Adamescu 6:1, 4:2 i krecz Rumunki; (6) Malikova – Korzeniak 6:0, 6:2; Vismane – Marinkovic 4:6, 6:0, 6:1; Jamrichova – Sokal 6:0, 6:4; (3) Kvatsabaia – Rojek 6:4, 6:4; (5) Argyelan – J. Skrzypczyńska 6:0, 6:0; Fourouclas – Czarnik 6:0, 6:1; Holanova – Proese 6:4, 0:6, 7:6 (5); (2) Zlochova – N. Novotna 7:6 (5), 6:1.

Druga runda: Siedliska – Wachaczyk 6:3, 6:4; Lehnert – Maciejewska 6:2, 6:1; Brózda – Alves 6:4, 6:4; Rohanova – Chimura 6:3, 6:2; Malikova – Vismane 6:2, 7:5; Kvatsabaia – Jamrichova 6:2, 6:3; Fourouclas – Argyelan 6:3, 6:7 (1), 6:3; Zlochova – Holanova 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: Siedliska – Lehnert 7:6 (9), 6:3; Rohanova – Brózda 7:5, 7:5; Kvatsabaia – Malikova 6:3, 6:4; Zlochova – Fourouclas 6:3, 6:4.

Półfinały: Siedliska – Rohanova 6:3, 6:4; Zlochova 6:3, 6:4.

Finał: Kvatsabaia – Siedliska 6:1, 6:1.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Alves/Zlochova – bye; Chimura/Proese – J. Skrzypczyńska/Sokolovskaya 6:4, 6:3; (4) Bonic/Marinkovic – bye; Brózda/Maciejewska – Kolesnikova/Zatulko 6:3, 6:0; Baluu/Fourouclas – Rojek/Sosnowska 6:2, 6:4; (3) Lazareva/Lehnert – bye; Kolarova/Rohanova – Czarnik/Domagała 6:4, 6:3; (2) Siedliska/Wachaczyk – bye.

Ćwierćfinały: Alves/Zlochova – Chimura/Proese 6:4, 6:3; Bonic/Marinkovic – Brózda/Maciejewska 6:4, 6:7 (4), 10:7; Lazareva/Lehnert – Baluu/Fourouclas 7:5, 6:0; Siedliska/Wachaczyk – Kolarova/Rohanova 6:3, 3:6, 10:6.

Półfinały: Alves/Zlochova – Bonic/Marinkovic 6:1, 6:1; Lazareva/Lehnert – Siedliska/Walczyk 4:6, 6:4, 13:11.

Finał: Lazareva/Lehnert – Alves/Zlochova 6:3, 6:3.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: (1) Hruba – bye; Maetchke – bye; Wira – S. Grzywocz 6:0, 6:0; Kolesnikova – bye; (2) Maciejewska – bye; Domagała – bye; Sosnowska – Buczyńska 6:3, 2:6, 7:5; Wilk – bye; (3) Chimura – bye; Teglas – bye; Podlińska – Gałka 6:0, 7:5; Filip – bye; (4) N. Novotna – bye; Sokolovskaya – Roth 7:5, 6:1; Chernestova – bye; Dobrowolska – bye; Komorowska – bye; Lipinska – bye; Pindelska – Wróbel 6:0, 6:1; Vismane – bye; Kostek – bye; Sierzputowska – bye; Foryś – Koplova 6:3, 6:1; Iwaniuk – bye; Kulesza – bye; Jamrichova – bye; Szczygielska – Terletska 6:4, 6:4; Dyba – bye; Silwanowicz – bye; Sokal – bye; Melounova – Zhupanska 6:2, 6:2; Zatulko – bye.Sokolovskaya

Druga runda: Hruba – Maetchke 6:2, 4:6, 6:3; Kolesnikova – Wira 6:4, 4:6, 6:4; Maciejewska – Domagała 6:1, 6:1; Wilk – Sosnowska 4:6, 7:6 (10), 6:0; Chimura – Teglas 6:0, 6:0; Podlińska – Filip 6:1, 6:1; N. Novotna – 6:3, 6:1; Dobrowolska – Chernestova 6:2, 6:2; Komorowska – Lipinska 6:2, 6:0; Vismane – Pindelska 6:4, 6:0; Sierzputowska – Kostek 6:3, 6:3; Foryś – Iwaniuk 6:4, 6:4; Jamrichova – Kulesza 6:0, 6:0; Szczygielska – Dyba 6:3, 7:5; Sokal – Silwanowicz 6:3, 7:6 (8); Melounova – Zatulko 6:7 (7), 6:3, 6:2.

Trzecia runda: Hruba – Kolesnikova 6:3, 6:1; Maciejewska – Wilk 6:1, 6:0; Chimura – Podlińska 6:1, 6:4; N. Novotna – Dobrowolska 6:2, 6:2; Vismane – Komorowska 6:2, 6:2; Foryś – Sierzputowska 6:1, 6:1; Jamrichova – Szczygielska 6:2, 6:1; Sokal – Melounova 6:3, 6:4.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności