Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Roland Garros juniorów – tytuł Igi

Grupa biało-czerwonych startowali w Paryżu w Roland Garros Junior French Championships.

W turnieju głównym (korty ziemne, kategoria grade A) znakomicie wypadła Iga Świątek. W singlu była bardzo blisko osiągnięcia półfinału. Za to grze podwójnej sięgnęła po tytuł.

Świątek wygrała z Amerykanką Alexą Noel (nr 4) 7:6 (7), 6:1, Łotyszką Danielą Vismane 6:1, 6:2, Francuzką Clarą Burel 6:3, 6:1 i Japonką Yuki Naito 7:5, 7:5. W meczu z Azjatką w obydwu setach goniła wynik ze stanu 3:5. W półfinale uległa Amerykance Caty McNally 6:3, 6:7 (6), 4:6. W tie-breaku drugiego seta przy stanie 6:5 Iga miała piłkę meczową.

Wojciech Marek pokonał Francuza Rayane Roumane 6:2, 3:6, 6:3, ale przegrał z Kazachem Timofiejem Skatovem (nr 6) 6:2, 3:6, 1:6, byłym liderem rankungu juniorów.

Daniel Michalski nie sprostał Holendrowi Jesperowi De Jongowi 4:6, 6:4, 5:7. W trzecim secie prowadził 4:1. Stefania Rogozińska-Dzik uległa Amerykance Cori Gauff (nr 16) 3:6, 0:6.

Anna Hertel w kwalifikacjach grała z nr 8. Przegrała ze Słowaczką Viktorią Morvayovą 3:6, 2:6. Marek walczył z nr 6. Wygrał z Amerykaninem Keenanem Mayo 6:2, 6:0 i Kazachem Donstanbekiem Tashbulatovem 6:1, 2:6, 6:3.

W deblu Świątek i McNally zwyciężyły w meczach z Sadą Nahimaną (Burundi) i Marią Gabrielą Riverą Corado (Gwatemala) 6:0, 6:2, Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano i Chinką Xiyu Wang (duet nr 2) 6:3, 5:7, 12:10 oraz Amerykanką Chloe Beck i Rosjanką Taisyą Pachjalevą 6:4, 6:3. W półfinale wygrały z Francuzkami Julią Belgraver i Ludmiłą Bencheikh 6:3, 7:5. W finale uporały się z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato 6:2, 7:5.

Hertel i Szwajcarka Lulu Sun przegrały z Francuzkami Clarą Burel i Yasmine Mansouri (nr 8) 5:7, 2:6. Rogozińska-Dzik i Turczynka Selin Ovunc nie sprostały Eleonorze Molinari (Luksemburg) i Dunce Clarze Tauson (nr 1) 3:6, 5:7.

Marek i Brazylijczyk Mateus Alves byli słabsi od Francuzów Hugo Gastona i Clementa Tabura (nr 2) 5:7, 2:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności