Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Shapovalov - Majchrzak 6:1, 6:3; Djokovic - Fritz 6:3, 7:6 (5); Auger-Aliassime - Schwartzman 6:1, 6:3; Opelka - Musetti 6:4, 6:4; M. Berrettini - Basilashvili 4:6, 6:2, 6:4; Sonego - Monfils 6:4, 5:7, 6:4; Bautista Agut - Paul 6:3, 6:4; Millman - Lajovic 6:3, 6:4; Davidovich Fokina - Dimitrov 6:4, 7:6 (2); Norrie - Carballes Baena 6:4, 6:4; Nishikori - Carreno Busta walkower; Shvedova - Trevisan 0:6, 7:6 (4), 7:6 (6); Mladenovic - Bencic 6:3, 6:4; Keys - Stephens 4:6, 6:2, 7:5; Pera - Zidansek 6:3, 6:2; C. Garcia - Cocciaretto 7:6 (8), 6:2; Podoroska - Siegemund 2:6, 7:6 (3), 6:1; V. Kudermetova - E. Mertens 4:6, 6:2, 6:3; Krejcikova - S. Zheng 6:2, 6:0; Muguruza - Tig 6:1, 6:2; Tomljanovic - Vondrousova 6:4, 6:2; Kerber - Cornet 6:2, 7:5; Ostapenko - Konta 6:3, 6:1.

Rosolska i Fręch polecą do Brisbane

przez maka

Alicja Rosolska i Magdalena Fręch wybrały australijskie Brisbane na pierwszy występ w nowym sezonie.

Rosolska (29. miejsce w rankingu WTA deblistek) ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W turniejach na Antypodach jej partnerką będzie Japonka Eri Hozumi (32 WTA w grze podwójnej).

Hozumi to finalistka Rolanda Garrosa z 2018 roku (wraz z rodaczką Makoto Ninomiyą). Wraz z Chinką Shuai Zhang zwyciężyły w zawodach WTA w Hiroszimie.

W Brisbane International (korty twarde, 1 mln $ w puli nagród, od 31 grudnia) zagrają m.in. najlepsze deblistki świata – Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova.

Lista startowa gry podwójnej

Krejcikova/Siniakova, Dabrowski/Xu, Melichar/Peschke, Chan/Chan, Hradecka/Klepac, Atawo/Srebotnik, Bertens/Schuurs, HOZUMI/ROSOLSKA, Buzarnescu/N. Kichenok, Groenefeld/V. King.

Po starcie w Brisbane, Polka i Japonka planują zagrać wspólnie w Sydney i Melbourne.

Do kwalifikacji singla (od 29 grudnia) zgłosiła się Magdalena Fręch (163. lokata w klasyfikacji WTA singlistek). Dla łodzianki będzie to sprawdzian przed eliminacjami Australian Open.

Lista startowa eliminacji singla

Tomljanovic, Rybarikova, Krunic, Yastremska, Petkovic, Lapko, Pera, Stosur, Watson, Potapova, Kozlova, Minella, V. King, Golubic, Danilovic, Brady, Stollar, Zhuk, Kostyuk, Wickmayer, Gibbs, Dolehide, Lepchenko, Bouzkova, Muchova, Dart, FRĘCH, Perrin.

Więcej list zgłoszeń do turniejów

Kategoria: WTA

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności