MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Świątek wygrała z Hindovą

Iga Świątek walczyła w Pradze w trzecim dniu pokazowego turnieju Tipsport Elite Trophy 4.

Polka i Niemka Andrea Petkovic rozegrały pojedynek deblowy. Ich rywalkami były Czeszki Karolina Pliskova i Karolina Muchova. Mecz odbył się na nawierzchni twardej.

W pierwszym secie Polka i Niemka nie utrzymały podania ani razu. W drugiej partii przegrywały już 0:3 i 3:5. W dziewiątym gemie obroniły trzy piłki meczowe. W tie-breaku nie wykorzystały prowadzenia 4:2.

W sobotę Świątek wygrała z Pliskovą (3 WTA). Po znakomitym pierwszym secie (6:1), w drugiej partii w tie-breaku nie wykorzystała czterech meczboli (9:11). W supertie-breaku Iga zwyciężyła już bardzo wyraźnie (10:4).

W niedzielę Polka pewnie pokonała Denisę Hindovą, która zastąpiła Karolinę Muchovą.

7 sierpnia: Markova – Hindova 6:1, 6:3; Muchova – Petkovic 6:1, 6:3: Petkovic/Świątek – Kar. Pliskova/Muchova 1:6, 6:7 (4).

8 sierpnia: Lehecka – Safranek 6:7 (8), 7:6 (5) 10:7; Świątek – Kar. Pliskova 6:1, 6:7 (9), 10:4; Petkovic/Lehecka – Muchova/Safranek 3:6, 4:6.

9 sierpnia: Hindova/Safranek – Markova/Lehecka 7:6 (3), 2:6, 10:5; Kar. Pliskova – Petkovic 3:6, 3:6; Świątek – Hindova 6:3, 6:0.

Wynik na żywo

Iga nie zagra w turnieju WTA w Pradze (na kortach ziemnych). Planuje bowiem występy w Nowym Jorku (przeniesionych zawodach z Cincinnati i US Open).

Kategoria: Pokazówka