Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Szarm el-Szejk ITF – duża grupa w Egipcie

Polscy tenisiści kontynuują występy w futuresach ITF w egipskim kurocie Szarm el-Szejk.

Dorobek punktowy chcieli poprawić: Joanna Zawadzka, Weronika Falkowska, Daria Kuczer, Julia Oczachowska, Kacper Żuk, Daniel Michalski, Adrian Andrzejczuk, Michał Mikuła i Yann Wójcik.

Singiel

W turniejach głównych Soho Square Egypt F28 Women’s Future i Egypt Men’s Futures (korty twarde, po 15 tys. $ w puli nagród) Kuczer pokonała Niemkę Natalię Siedliską 6:7 (4), 6:3, 6:1, Czeszkę Nikolą Breckovą 6:4, 6:2 i Szwajcarkę Susan Bandecchi (nr 2) 7:6 (5), 6:4. W półfinale nie dokończyła meczu z Rumunką Ariną Gabrielą Vasilescu 2:3 i krecz Darii.

Falkowska wygrała z Brytyjką Katarzyną Pitak 7:6 (7), 1:6, 6:1 i Rosjanką Darią Lodikovą (nr 4) 6:3, 6:2. W ćwierćfinale nie sprostała Rosjance Annie Pribylovej (nr 7) 3:6, 7:6 (5), 3:6.

Zawadzka przegrała z Breckovą 4:6, 4:6, a Oczachowska uległa Słowaczce Barborze Matusovej 3:6, 1:6.

Żuk wygrał z Holendrami Guyem Den Heijerem (nr 8) 6:7 (5), 6:3, 7:5 i Holendrem Jesperem De Jongiem 6:4, 6:1. W ćwierćfinale przegrał z Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem (nr 1) 3:6, 2:6.

Michalski wyeliminował Andrzejczuka 5:7, 7:5, 6:2, ale był słabszy od Szwajcara Adama Moundira 6:1, 3:6, 1:6. Mikuła przegrał z Tunezyjczykiem Azizem Dougazem (nr 2) 3:6, 3:6.

Eliminacje

W kwalifikacjach Falkowska wygrała z Chinką Zi Yi Wang 6:2, 6:0. Andrzejczuk pokonał Australijczyka Adama Bronkę 6:3, 6:3 i Rumuna Cosmina Onticę 6:2, 6:1.

Wójcik (nr 1 w eliminacjach) był słabszy od Białorusina Martina Borisiouka 7:6 (5), 4:6, 1:6.

Debel

W deblu Falkowska i Kuczer (nr 4) wygrały z Czeszkami Nikolą Breckovą i Ludmiłą Kareisova 6:3, 6:0, Bandecchi i Rosjanką Elizavetą Kokliną 6:4, 6:4 oraz Siedliską i Bośniaczką Jeleną Simic 6:4, 6:3. Finałowy mecz ze Szwajcarkami Jenny Duerst i Fioną Ganz oddały bez gry.

Zawadzka i Słowaczka Katarina Kuzmova pokonały Kanadyjkę Marię Patrascu i Rumunkę Arinę Gabrielę Vasilescu 6:3, 6:4. W ćwierćfinale były słabsze od Rosjanek Anastazji i Anny Pribylovych (nr 1) 3:6, 5:7.

Oczachowska i Chinka Xinrui Liu przegrały z Rumunką Dianą Marią Mihail i Amerykanką Niną Ugrelidze 6:4, 4:6, 4:10.

Michalski i Mikuła wygrali z Bronką i Niemcem Jannisem Kahlke 6:4, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Ukraińcem Vladyslavem Orlovem i Portugalczykiem Bernardo Saraivą (nr 1) 2:6, 4:6.

Andrzejczuk i Hispzan Jose Francisco Vidal Azorin pokonali Rosjan Alexandra Boborykina i Antona Chekhova (nr 2) 6:7 (6), 6:4, 10:4 oraz Wójcika i Kazacha Sagadata Ayapa 6:1, 6:3. W półfinale przegrali z Wenezuelczykiem Jordim Munozem-Abreu i Perezem Sanzem 2:6, 4:6.

Żuk i Egipcjanin Adham Gaber byli lepsi od Białorusinów Aleksandra Burego i Maksima Zubkoua 4:6, 6:3, 14:12 oraz Libańczyka Giovaniego Samahę i Egipcjanina Issama Haithama Taweela 6:4, 6:4. W półfinale wygrali z Orlovem i Saraivą 6:4, 1:6, 10:3.W finale nie sprostali Munozowi-Abreu i Perezowi Sanzowi 3:6, 2:6.

Wójcik i Ayap wcześniej byli skuteczniejsi od Dougaza i jego rodaka Aziza Ouakaa 6:2, 5:7, 13:11.

Drabinki turnieju kobiet

Drabinki turnieju mężczyzn

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności