Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Szarm el-Szejk ITF – grupa w Egipcie

Grupa biało-czerwonych tenisistów walczyła w Egypt Men’s Futures ITF w Szarm el-Szejk.

W turnieju w egipskim kurorcie (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) do ćwierćfinału dotarł Kacper Żuk. Jeden punkt zdobyli Yann Wójcik i Daniel Michalski. Szybko odpadł Adrian Andrzejczuk.

Singiel

Żuk pokonał rozstawionego z czwórką Ukraińca Vladyslava Orlova 6:4, 6:2 oraz Japończyka Rimpeia Kawakamiego 6:2, 6:2. W ćwierćfinale nie sprostał Chorwatowi Duje Ajdukoviciovi (nr 8) 6:4, 6:7 (2), 3:6.

Wójcik wygrał z Syryjczykiem w barwach Egiptu Issamem Haithamem Taweelem 6:4, 6:4, ale przegrał z Włochem Moritzem Trockerem 5:7, 2:6.

Michalski rozbił Ukraińca Romana Boychuka 6:2, 6:1, ale był słabszy od turniejowej „1” Hiszpana Davida Pereza Sanza 2:6, 2:6. Andrzejczuk przegrał z Ajdukoviciem 1:6, 1:6.

W turnieju kobiet Joanna Zawadzka wygrała z Rosjanką Elizavetą Kokliną 6:2, 6:1, ale nie sprostała Szwajcarce Susan Bandecchi (nr 3) 6:7 (2), 4:6.

Daria Kuczer pokonała Rosjankę Annę Morginę (nr 6) 6:7 (4), 7:6 (4) i krecz rywalki. W 1/8 finału przegrała z Brytyjką Aleksandrą Pitak 2:6, 5:7.

Weronika Falkowska uległa Szwajcarce Fionie Ganz 2:6, 6:4, 4:6.

Eliminacje

W kwalifikacjach Michał Mikuła był lepszy od Syryjczyka Yacouba Makzoume 7:6 (4), 6:3, ale przegrał z Wenezuelczykiem Jordim Munozem-Abreu 2:6, 2:6.

Michał Skonieczny uległ Włochowi Davide Albertoniemu 1:6, 0:6. Natomiast Julia Oczachowska nie sprostała Szwajcarce Jenny Duerst 3:6, 2:6.

Debel

W grze podwójnej Żuk i Orlov pokonali Włochów Joya Viganiego i Alexandra Weisa 6:4, 6:4 oraz Boychuka i jego rodaka Vladyslava Gorodynskiego 6:0, 6:4. W półfinale przegrali z Alim Dawanim (Bahrajn) i Szwajcarem Adamem Moundirem 1:6, 4:6.

Andrzejczuk i Michalski wygrali z Mikułą i Wójcikiem 7:6 (9), 6:2 oraz Ukraińcem Olgiem Khotkovem i Taweelem 6:4, 4:6, 11:9. W półfinale ulegli Munozowi-Abreu i Perezowi Sanzowi 4:6, 2:6.

Oczachowska i Rosjanka Julia Sokolovskaia były lepsze od Chinek Xinrui Liu i Zi Yi Wang 6:3, 6:3. W ćwierćfinale uległy Rosjankom Anastazji i Annie Pribylovym (nr 2) 5:7, 1:6.

Falkowska i Kuczer (nr 4) pokonały Rosjanki Anastazję Chikalkinę i Koklinę 6:3, 6:4 oraz Belgijkę Axanę Mareen i Japonkę Minami Shuto 6:2, 6:3. W półfinale wygrały ze Szwajcarkami Jenny Duerst i Fionie Ganz 7:6 (5), 6:4. W finale były skuteczniejsze od Pribylovych 6:3, 3:6, 10:5.

Zawadzka i Czeszka Ludmiła Kareisova przegrały z Brytyjkami Aleksandrą i Katarzyną Pitak 6:0, 4:6, 8:10.

Drabinki turnieju mężczyzn

Drabinki turnieju kobiet

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności