Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Szarm el-Szejk ITF – grupa w Egipcie

Grupa biało-czerwonych rywalizowała w turniejach ITF World Tennis Tour w kurorcie Szarm el-Szejk. 

Miejsca w turniejach głównych kobiet i mężczyzn (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) mieli: Joanna Zawadzka i Maciej Smoła. Eliminacji nie przeszli: Daniel Kossek, Piotr Galus i Grzegorz Rudnicki. 

Kobiety

Zawadzka w imprezie głównej uległa Serbce Mihaeli Djakovic 2:6, 3:6.

W deblu Asia i Czeszka Martina Pradova były lepsze od Rosjanek Marii Skushariny i Anastazji Sukhotiny 1:6, 7:6 (5), 10:7. W ćwierćfinale były słabsze od Koreanek Yeong Won Jeong i Eunhye Lee (nr 4) 3:6, 3:6.

Drabinki 

Mężczyźni

W turnieju głównym Smoła pokonał Włocha Lukę Potenzę 6:3, 6:3, ale przegrał z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem (nr 1) 2:6, 2:6. 

W eliminacjach Kossek (WC) wygrał z Martinem Dobrym (Słowacja) 3:6, 6:3, 11:9 i Marco De Rossim (San Marino) 6:1, 1:6, 10:4, ale przegrał z Niemcem Marino Alberto Hasenkopfem 1:6, 1:6. 

Galus uległ Chińczykowi Hanyi Liu 3:6, 2:6, a Rudnicki nie sprostał Ukraińcowi Vadimowi Kontsebie 4:6, 3:6. 

W deblu Kossek i Smoła (nr 4) pokonali Włochów Mauro De Maio i Giorgio Riccę 3:6, 6:3, 16:14. W ćwierćfinale wygrali z De Rossim i Potenzą 6:2 i krecz rywali.

W półfinale Daniel i Maciek przegrali z Litwinem Laurynasem Grigelisem i Ukraińcem Władysławem Manafovem (nr 1) 6:7 (5), 4:6.

Drabinki

Kategoria: ITF