Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2.

Szarm el-Szejk ITF – Zawadzka i Żuk w finałach

Polacy rywalizowali w Egipcie w następnych turniejach cyklu ITF.

W Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) w zawodach głównych singla walczyli m.in. Kacper Żuk, Daniel Michalski, Wojciech Marek, Jan Zieliński, Maciej Smoła, Piotr Galus. 

Singiel mężczyzn

Kacper Żuk (rozstawiony z nr 2) pokonał Janka Zielińskiego 6:3, 6:3, Hindusa Aryana Goveasa 6:3, 6:2, Maćka Smołę 6:4, 6:2 i Francuza Kyriana Jacqueta 1:6, 6:0, 6:4. W finale był nieznacznie słabszy od Hiszpana Pabla Vivero Gonzaleza (nr 3) 4:6, 6:4, 5:7.

Daniel Michalski (nr 4) wygrał z Tajwańczykiem Tsung-Hao Huangiem 6:1, 6:0, ale przegrał z Brytyjczykiem Julianem Cashem 3:6, 6:7 (1).

Maciej Smoła był skuteczniejszy od Francuza Clementa Tabura (nr 6) 7:6 (8), 6:4 i Tajwańczyka Chiena Hsuna Lo 0:6, 6:3, 6:4 (posłał 19 asów).

Wojciech Marek przegrał z Włochem Giovannim Fonio (nr 7) 3:6, 6:3, 4:6. Piotr Galus uległ Tajwańczykowi Cheng-Yu Yu 2:6, 4:6.

Piotr Matuszewski przegrał z Włochem Julianem Ocleppo (nr 1) 6:4, 6:7 (5), 4:6. W drugiej partii serwował na mecz przy stanie 6:5.

Eliminacje mężczyzn

W kwalifikacjach Matuszewski (nr 5) wygrał z Niemcem Bastienem Presuhnem 7:6 (3), 6:1 i Norwegiem Lukasem Hellumem Lilleengenem (nr 9) 6:3, 6:3.

Daniel Kossek pokonał Egipcjanina Muhammada Ragy 6:2, 6:1, ale przegrał z Niemcem Kaiem Lemstrą (nr 10) 1:6, 1:6.

Debel mężczyzn

Zieliński i Żuk (nr 2) sięgnęli po tytuł. Wygrali z Chińczykami Hanyi Liu i Chukangiem Wangiem 6:4, 6:1, Matuszewskim i Cashem 6:1, 6:2, Goveasem i Courtneyem Johnem Lockiem (Zimbabwe, nr 3) 6:1, 6:2 oraz Vivero Gonzalezem i Tajwańczykiem Chengiem-Yu Yu 6:3, 6:1.

Matuszewski i Cash wcześniej pokonali Holendrów Colina Van Beema i Barta Van den Berga 4:6, 6:2, 10:3. 

Kossek i Smoła byli słabsi od Amerykanina Kalmana Boyda i Belga Toma Pisane 5:7, 2:6.

Drabinki

Singiel kobiet 

W turnieju kobiet Joanna Zawadzka wygrała z Holenderką Lian Tran 6:7 (6), 6:4, 7:5, Mołdawianką Anastazją Vdovenco (nr 8) 7:6 (4), 5:7, 6:2, Martyną Kubką 6:0, 4:6, 6:1 i Szwajcarką Joanną Zuger (nr 3) 6:3, 6:4. W finale przegrała z Egipcjanką Sandrą Samir (nr 1) 2:6, 1:6.

Martyna Kubka wyeliminowała Rosjankę Elizavetą Koklinę 6:1, 1:0 i krecz rywalki. Wygrała też z Białorusinką Janą Kolodynską 6:2, 6:3.

Weronika Falkowska pokonała Kazaszkę Kamilę Kerimbayevą 6:4, 6:4, ale nie sprostała Włoszce Federice Prati (nr 7) 4:6, 2:6. 

Julia Oczachowska przegrała z Bośniaczką Anitą Husaric 2:6, 4:6.

Debel kobiet

Falkowska i Kubka (nr 1) przegrały z Holenderkami Jasmin Gimbrere i Gabriellą Mujan 4:6, 6:0, 6:10.

Oczachowska i Zawadzka pokonały Husaric i Austriaczkę Melanie Klaffner (nr 2) 6:1, 7:5. W ćwierćfinale uległy Waronie Mdlulwie (RPA) i Catalinie Pelli (Argentyna) 6:7 (5), 6:2, 7:10.

Drabinki

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności