Logo Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE: E. Mertens - Vondrousova 6:1, 5:7, 6:2; Konta - Sakkari 6:4, 7:6 (4); S. Zhang - Gavrilova 6:3, 6:1; Friedsam - Kontaveit 6:3, 6:4; Cornet - Svitolina 6:3, 7:6 (3); Stosur - Kenin 6:2, 6:3; Bertens - Putintseva 6:4, 6:1; Bencic - Kudermetova 6:3, 6:4; Jabeur - Minella 2:6, 6:2, 6:1; Tsurenko - Diyas 6:2, 6:2; Londero - Clarke 6:7 (5), 6:1, 6:3; D. Evans - Albot 7:6 (2), 6:2; Jarry - P. Cuevas 6:1, 7:6 (4); Fabbiano - J. Ward 2:6, 6:3, 6:1; Norrie - Chardy 6:3, 7:6 (4); ANTALYA: Krawietz - Ilkel 6:4, 6:4; Dzumhur - Celikbelik 6:3, 4:6, 6:3; J. Thompson - Klahn 7:6 (7), 6:3; Sonego - Gunneswaran 6:7 (3), 6:0, 7:5.

Aktualności

Szarm el-Szejk – Stefania w finale

Spora grupa Polaków walczyli w turniejach W15 i M15 w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk. 

W głównej części zawodów – rozgrywanych na kortach twardych w pulą nagród 15 tys. $ – grali m.in. Stefania Rogozińska-Dzik, Michał Dembek, Kacper Żuk czy Daniel Michalski.

KOBIETY

W zmaganiach pań Weronika Falkowska wygrała z Marceliną Podlińską 7:5, 6:4. W 1/8 finału przegrała ze Szwedką Susanne Celik (nr 2) 6:7 (4), 6:4, 4:6.

Stefania Rogozińska-Dzik była lepsza od Niemki Kathariny Hering 7:5, 6:1, Szwajcarki Arlindy Rushiti (nr 3) 6:3, 4:6, 7:5 i Belgijki Victorii Kalaitzis 7:5, 6:2. W półfinale wygrała z Celik 7:5, 7:6 (5). W finale przegrała z Belgijką Magali Kempen 1:6, 2:6.  

Joanna Zawadzka uległa Słowaczce Laurze Maluniakovej 2:6, 1:6.

W deblu Falkowska i Zawadzka (duet nr 4) wygrały z Czeszkami Barborą Miklovą i Veroniką Vlkovską 7:6 (3), 7:5. W ćwierćfinale przegrały z Amerykanką Nadią Gilchrist i Kanadyjką Louise Kwong 3:6, 4:6.

Podlińska i Rogozińska-Dzik pokonały Marne Dercksen (RPA) i Janinę Geiss (Niemcy) 6:0, 6:2 oraz Japonkę Ange Oby Kajuru i Słowaczkę Alicę Rusovą (nr 1) 6:0, 6:4. W półfinale wygrały z Maluniakovą i jej rodaczką Leną Starą (nr 3) 6:4, 6:3. W finale uległy Gilchrist i Kwong 1:6, 1:6.

Drabinki

MĘŻCZYŹNI

Daniel Michalski (nr 3) wyeliminował Dominika Nazaruka 6:7 (3), 6:3, 6:4 i Piotra Matuszewskiego 6:2, 6:1, który wcześniej wygrał z Rosjaninem Timurem Kiyamovem 6:4, 6:7 (5), 7:6 (2). W ćwierćfinale Michalski okazał się skuteczniejszy od Żuka 6:3, 6:2. W półfinale przegrał ze Szwajcarem Jakubem Paulem (nr 5) 5:7, 0:2 i krecz Polaka.

Kacper Żuk (nr 6) wygrał z Hindusem Haadinem Bavą 7:6 (1), 6:2 i Adrianem Andrzejczukiem 6:7 (8), 6:3, 6:2, który wcześniej pokonał Włocha Giana Marco Ortenziego 7:5, 6:0. 

Michał Dembek rozbił Rosjanina Romana Blokhina 6:2, 6:1 i Niemca Christiana Seraphima (nr 4) 6:2, 6:0. W ćwierćfinale przegrał z Kolumbijczykiem Eduardem Struvayem (nr 8) 6:7 (4), 7:6 (7), 3:6, który posłał aż 21 asów. 

Natomiast Yann Wójcik nie sprostał Paulowi 3:6, 3:6. 

W eliminacjach Nazaruk wygrał z Brazylijczykiem Joao Pedrem Alcantarą 6:4, 6:3, a Matuszewski pokonał Szweda Mariusa Ruzgasa 7:6 (6), 6:3.

Filip Kolasiński był lepszy od Niemca Niklasa Guttau 7:6 (6), 6:2, ale przegrał z Francuzem Luką Pavloviciem 2:6, 1:6. Kamil Gajewski uległ Austriakowi Philipowi Bachmaierowi 3:6, 2:6. 

W deblu Dembek i Wójcik byli skuteczniejsi od Blokhina i Niemca Philippa Dittmera 6:3, 6:3. W ćwierćfinale przegrali z Hindusami Vasishtem Cheruku i Prajwalem Devem 1:6, 3:6.

Andrzejczuk i Matuszewski wygrali z Gajewskim i Nazarukiem 6:2, 7:6 (2) oraz Ukraińcem Maratem Deviatiarovem i Seraphimem (nr 2) 6:2, 6:2. W półfinale ulegli Cheruku i Devowi 6:1, 3:6, 8:10. 

Michalski i Żuk pokonali Pavlovicia i jego rodaka Nino Portalesa 7:6 (3), 6:4 oraz Włocha Erika Crepaldiego i Paula 6:7 (8), 6:3, 6:2. W półfinale nie sprostali Kiyamovovi i Struvayowi 3:6, 7:6 (5), 1:10. 

Drabinki

Kategoria: ITF

tenis wyniki live - meczyki.pl | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Polityka prywatności