Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: Fonseca - Fils 6:0, 6:4; F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:2, 6:1; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; Monfils - Zh. Zhang 4:6, 7:5, 7:6 (2); LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Szarm el-Szejk – rywalizowali w kurorcie

Stefania Rogozińska-Dzik, Urszula Nebelska, Michał Dembek i Yann Wójcik grali w Egipcie.

W turniejach Soho Square w Szarm el-Szejk (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) Rogozińska-Dzik była rozstawiona z piątką, a Dembek walczyła z czwórką. W półfinale zameldował się Michał.

Kobiety

W singlu Rogozińska-Dzik (nr 5) wygrała z Włoszką Vickie Trocker 6:1, 7:5, ale uległa Jawairiah Noordin (Malezja) 0:6, 1:6.

Nebelska przegrała z Hinduską Aaliyą Ebrahim 7:6 (1), 3:6, 5:7. 

W deblu Stefania i Słowaczka Romana Cisovska pokonały Japonkę Minami Akiyamę i Czeszkę Martinę Pradovą (nr 4) 6:2, 6:4, Dianę Marię Mihail (Rumunia) i Theiviyę Selvarajoo (Malezja) 6:1, 7:5 oraz Brytyjki Aleksandrę Pitak i Katarzynę Pitak (nr 2) 7:5, 3:6, 10:1. W finale były słabsze od Amerykanki Dashy Ivanovej i Litwinki Justiny Mikulskyte 1:6, 5:7.

Ula i Amerykanka Paige Cline wygrały z Włoszkami Sonią Cassani i Vickie Trocker 6:3, 6:3. W ćwierćfinale przegrały z Ivanovą i Mikulskyte 1:6, 3:6.

Drabinki

Mężczyźni

W singlu Dembek (nr 4) wygrał z Austriakiem Krisem Krawcewicz 4:6, 6:2, 7:5 (w trzecim secie przegrywał 2:5), Czechem Dominikiem Palanem 6:3, 6:4 i Ukraińcem Vitalijem Sachko 6:3, 6:3. W półfinale przegrał z Czechem Markiem Gengelem (nr 6) 5:7, 6:2, 6:7 (2).

Wójcik nie sprostał Filipińczykowi Erikowi Olivarezowi 3:6, 1:6.  

W deblu Michał i Sachko uporali się z Krawcewiczem i Włochem Kevinem Portmannem 6:2, 6:4 oraz Belgiem Gauthier Onclinem i Palanem 6:4, 6:2. W półfinale przegrali z Gengelem i Tunezyjczykiem Anisem Ghorbelem (nr 1) 6:7 (1), 2:6.

Yann i Argentyńczyk Nicolas Uryson przegrali z Wenezuelczykiem Jordim Munozem-Abreu i Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem (nr 2) 3:6, 3:6.

Drabinki

Kategoria: ITF