Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Taberner - Kovalik 7:6 (3), 6:1; P. Sousa - Coppejans 6:2, 3:6, 6:1; Zapata Miralles - Laaksonen 6:2, 3:6, 6:4; Ajdukovic - A. Arnaboldi 6:3, 6:0; CAMPINAS: Carballes Baena - Safwat 6:4, 1:6, 6:0; Meligeni Rodrigues Alves - Tabilo 7:5, 6:1; Galan - Popko 6:3, 6:3.

Tauron Cup w Ślęzie – triumf Hurkacza

W podwrocławskim klubie Matchpoint w Ślęzie zakończył się futures ITF Tauron Cup.

W zawodach na kortach twardych wspaniale zaprezentował się Hubert Hurkacz. W deblu skuteczni byli Karol Drzewiecki i Maciek Smoła.

Pierwszy punkt do rankingu ATP zdobył 16-letni Kacper Żuk. W klasyfikacji zadebiutuje też Yann Wójcik, który od niedawna reprezentuje nasz kraj. Wcześniej grał jako Szwajcar, mimo że trenował w Warszawie.

W finale singla Hubert Hurkacz wygrał z Czechem Robinem Stankiem. W grze podwójnej triumfowali Karol Drzewiecki i Maciej Smoła.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) M. Podzus – P. Matuszewski 6:1, 7:5; B. Wagner – Szmyrgała 3:6, 6:2, 6:4; Dembek – Majchrowicz 6:2, 6:4; Hurkacz – (7) J. Podzus 6:4, 6:0; Wójcik – (3) Malla 6:3, 3:3 i krecz Chilijczyka; Zieba – Mansson 6:3, 6:4; Drzewiecki – Khomich 6:2, 7:5; (8) Gadomski – Zubov 6:1 i krecz Rosjanina; (6) Pancaldi – Tybar 6:3, 6:1; Gajewski – Walków 7:5, 6:3; Krstev – Onken 6:2, 5:7, 6:3; (4) Fabian – Kopinski 7:6 (5), 6:0; (5) Stanek – Zawisza 6:3, 6:2; Smoła – Poljak 6:2, 6:4; Żuk – Jędruszczak 3:6, 7:5, 6:4; (2) Konecny – Pavlov 4:6, 6:1, 7:5.

Druga runda: B. Wagner – M. Podzus 7:5, 3:2 i krecz Łotysza; Hurkacz – Dembek 6:3, 6:3; Zieba – Wójcik 6:2, 6:2; Drzewiecki – Gadomski 6:4, 6:4; Pancaldi – Gajewski 6:2, 3:6, 6:3; Fabian – Krstev 6:2, 3:6, 6:2; Stanek – Smoła 7:6 (6), 6:1; Konecny – Żuk 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: Hurkacz – B. Wagner 6:2, 6:3; Zieba – Drzewiecki 7:6 (7), 6:0; Fabian – Pancaldi 6:2, 6:3; Stanek – Konecny 6:7 (9) 7:6 (6), 6:4.

Półfinały: Hurkacz – Zieba 6:4, 7:5; Stanek – Fabian 6:3, 7:5.

Finał: Hurkacz – Stanek 6:4, 7:6 (4).

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Majchrowicz/Pancaldi – bye; Hurkacz/Walków – Mansson/Zubov 6:4, 3:6, 10:6; (4) Fabian/Stanek – A. Mlazga/K. Mlazga 6:1, 7:6 (9); Kopinski/Zieba – Tybar/Zarichanskiy 6:4, 2:6, 10:8; Gajewski/Jędruszczak – Kłos/Wójcik 4:6, 6:2, 10:6; (3) Dembek/Gadomski – P. Matuszewski/Żuk 7:6 (3), 2:6, 11:9; Dmochowski/Zawisza – Obuchowicz/Piekarek 6:1, 6:4; (2) Drzewiecki/Smoła – Tadyszak/Yehorov 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Majchrowicz/Pancaldi – Hurkacz/Walków 4:6, 7:6 (4), 10:8; Kopinski/Zieba – Fabian/Stanek 4:6, 6:3, 10:5; Dembek/Gadomski – Gajewski/Jędruszczak 2:6, 6:3, 10:8; Drzewiecki/Smoła – Dmochowski/Zawisza 6:1, 3:6, 10:4.

Półfinały: Kopinski/Zieba – Majchrowicz/Pancaldi 7:6 (1), 7:5; Drzewiecki/Smoła – Dembek/Gadomski 6:3, 6:2.

Finał: Drzewiecki/Smoła – Kopinski/Zieba 6:2, 6:7 (3), 10:5.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: (1) Hurkacz – bye; K. Kaleta – Janosik 4:6, 6:3, 6:4; (2) Kopinski – bye; Zarichanskiy – Obuchowicz 6:0, 6:3; (3) Dembek – bye; Kłos – A. Mlazga 6:7 (4), 6:3, 6:2; (4) Khomich – bye; Dmochowski – Tadyszak 3:6, 6:1, 6:4; Szmyrgała – Kopczynski 6:0, 7:5; Owczarz – Stajszczak 6:4, 6:3; Nouza – Smolicki 6:4, 7:6 (6); Zieba – Nazaruk 6:2, 6:3; P. Matuszewski – Dixon 6:1, 6:1; Yehorov – Piekarek 6:2, 6:1; Wójcik – M. Wojnar 6:3, 6:4; K. Mlazga – Wargocki 7:6 (5), 3:6, 6:2.

Druga runda: Hurkacz – K. Kaleta 6:1, 6:2; Kopinski – Zarichanskiy 6:3, 6:2; Dembek – Kłos 6:4, 6:4; Khomich – Dmochowski 1:6, 6:1, 6:1; Szmyrgała – Owczarz 4:6, 6:2, 6:1; Zieba – Nouza 6:1, 6:2; P. Matuszewski – Yehorov 6:0, 6:3; Wójcik – K. Mlazga 6:7 (5), 6:3, 6:1.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności