Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Osaka 7:6 (1), 1:6, 7:5; Gauff - Zidansek 6:3, 6:4; Jabeur - Osorio 6:3, 1:6, 6:3; Kenin - C. Garcia 6:3, 6:3; Alcaraz - De Jong 6:3, 6:4, 2:6, 6:2; S. Tsitsipas - Altmaier 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4; Rublev - P. Martinez 6:3, 6:4, 6:3.

Tenis. 23 lipca w Krakowie odbędzie się charytatywny mecz dla Ukrainy z udziałem Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej

Już 23 lipca o godz. 12 w Tauron Arenie Kraków odbędą się pokazowe mecze, z których dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie.

Iga Świątek zmierzy się z Agnieszka Radwańską (jeden set). Obie tenisistki, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski powalczą w mikście. 

Przyjedzie Andrij Szewczenko

Spotkana będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko.

– Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Całkowity dochód z wydarzenia, m.in. ze sprzedaży biletów, zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie – informuje Iga Świątek. 

Bilety od 30 czerwca

W czwartek o godz. 18 ruszyła sprzedaż pierwszej puli 10 tysięcy biletów na wydarzenie – LINK. Druga tura sprzedaży ok. 5 tys. biletów planowana jest na połowę lipca.

– Poprzez sport chcemy realnie pomóc i dać sobie i Wam trochę sportowej radości. Jedną z organizacji, które wesprzemy będzie UNICEF Poland, którego ambasadorką Dobrej Woli mam zaszczyt być od 2019 roku – wyjaśnia Agnieszka Radwańska. 

– Mam nadzieję, że widzimy się licznie w Tauron Arenie Kraków i przed telewizorami (TVP), aby pokazać jaką siłę ma sport, kiedy łączy nas w pomaganiu i daje choć trochę radości. Organizacje pomocowe, z którymi współpracujemy przy wydarzeniu: United 24, Fundacja Eliny Svitoliny i UNICEF Polska. Bardzo, bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że naprawdę to robimy – dodaje Iga Świątek.

Kraków otwartym miastem

Iga Świątek i Przyjaciele to wydarzenie, które ma połączyć Polaków, Ukraińców i fanów sportu z całego świata we wspólnym wsparciu dla Ukrainy. To nie tylko szansa na pozyskanie środków finansowych, które zasilą programy niosące pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną. To także wydarzenie sportowe, które ma dawać radość poprzez tenis i pokazać, jaką siłę ma sport, kiedy łączy nas ponad podziałami w pomaganiu.

– Kraków jest miastem otwartym. Miastem wielokulturowy. Kilka miesięcy temu krakowianki i krakowianie oraz wszyscy Polacy otworzyli swoje serca i pomogli naszym przyjaciołom ze Wschodu. Jestem przekonany, że tak samo będzie i teraz, podczas sprzedaży biletów na charytatywny mecz tenisowy, na który mam zaszczyt zaprosić wszystkich wraz z najlepszą tenisistką świata, Igą Świątek – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jako Miasto Kraków jesteśmy dumnym gospodarzem tego wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu miłośników sportu, a wiem, że w Krakowie jest ich sporo, wesprzemy dzieci, których spokojne życie przerwało okrucieństwo wojny w Ukrainie.

Pomysłodawczynią i inicjatorką wydarzenia jest Iga Swiątek ze swoim zespołem, event współorganizuje wraz z agencją event-factory. Gospodarzem jest Miasto Kraków. Głównym sponsorem wydarzenia jest PZU. Patroni medialni to oficjalny nadawca TVP Sport oraz RMF, ONET i AMS. Partnerzy techniczni to ASICS, Tecnifibre i Polski Związek Tenisa.

Kategoria: Charytatywnie