MADRYT: Świątek - Cirstea 6:1, 6:1; Sorribes Tormo - Azarenka 7:6 (0), 6:3; Sakkari - Stephens 6:1, 6:3; Ostapenko - Carle 6:3, 6:3; Monteiro - S. Tsitsipas 6:4, 6:4; Korda - Purcell 6:3, 6:3; Lehecka - Medjedovic 7:5, 6:4; Sinner - Sonego 6:0, 6:3.

Tenis. Agata Budnik triumfatorką turnieju ITF juniorek w Dakarze

16-letnia Agata Budnik (1763 ITF do lat 18) zwyciężyła w grze podwójnej oraz była w półfinale turnieju ITF juniorek w Dakarze.

W zawodach Senegal World Tennis Tour (korty twarde, kategoria J30) Polka była rozstawiona z trójką. Wygrała z Senegalką Meliną Fawaz 6:2, 6:1 i Francuzką Josly Henry 1:6, 6:0, 6:4. Walkę o finał przegrała z Rosjanką Marią Kornilovą 6:2, 3:6, 1:6.

Gra podwójna

W deblu Budnik i Francuzka Carla Grignac były turniejowymi „1”. Sięgnęły po tytuł. Pokonały Senegalkę Christel Fakhry i Rosjankę Jekaterinę Ryabtsovą 6:4, 6:3 oraz Ukrainki Aliesię Revę i Ilze Revę 6:2, 6:3.

Drabinki

W tym tygodniu Agata startuje w kolejnych zawodach w Dakarze – tym razem J60.

To pierwszy tytuł Polki w rozgrywkach ITF. We wrześniu była w finale gry podwójnej w Lyonie

Kategoria: ITF Juniors