Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenis. – Aryna Sabalenka może być liderką rankingu WTA – mówi trener Maciej Synówka

– Aryna Sabalenka jest główną kandydatką do tego, by móc systematycznie ogrywać Igę Świątek. Być może nawet wejdzie na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Poczuła się pewnie. Wygrała w Australii pierwszy turniej wielkoszlemowy i pracowała na to bardzo długo. To ją napędziło – podkreśla trener Maciej Synówka w rozmowie z WP SportoweFakty.

Wspaniałe widowiska

Rywalizacja Białorusinki i Igi Świątek rozpala kibiców tenisa na całym świecie. zmierzyły się w finałach turniejów w Stuttgarcie i w Madrycie, wymieniając się triumfami. Dały przy tym wspaniałe widowiska.

Przegrana Sabalenki z Amerykanką Sofią Kenin na wolnej nawierzchni w Rzymie, może potwierdzać teorię, że najlepiej czuje się na szybkich kortach. Może się jednak okazać, iż niebawem Aryna znajdzie sposób na skuteczną grę na mączce w stolicy Włoch i Francji.

Przeczytaj więcej 

– Ta wolniejsza gra może w pewien sposób frustrować Sabalenkę, ale musimy pamiętać, że to nie jest pierwszy sezon, kiedy ona gra na kortach ziemnych – dodaje Synówka. 

Kategoria: WTA