Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Australian Open 2024 w Melbourne – Magdalena Fręch wygrała z Darią Saville

Magdalena Fręch (69 WTA) po bardzo zażartym pojedynku wygrała z Darią Saville (152 WTA) 6:7 (5), 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2024 w Melbourne. 

To była druga konfrontacja 26-letniej Polki z trzy lata starszą Australijką (do 2014 roku występowała jako Rosjanka pod nazwiskiem Gavrilova). W marcu 2022 roku w Indian Wells lepsza była Daria 6:0, 3:6, 6:3.

Przebieg meczu 

Frech straciła podanie w pierwszym gemie (0:1). Szybko uzyskała rebreaka (2:2), ale po raz drugi nie utrzymała serwisu (4:5). Zdołała jednak uzyskać ponownie przełamanie powrotne (5:5). W tie-breaku przegrała 5:7.

Drugi set rozpoczął się od trzech breaków (1:0, 1:1, 2:1). Następne gemy dla podających (5:3). Savillle po raz kolejny nie utrzymała serwisu (6:3).

Decydującą partię Polka rozpoczęła od trzech podwójnych błędów (0:1). Błyskawicznie odrobiła straty (1:1), ale Australijka odpowiedziała kolejnym przełamaniem (1:2). Trwa seria breaków (2:2).

Magda przełamała niemoc serwisową (3:2). Odebrała podanie przeciwniczce (4:2). Saville obroniła piłkę meczową (5:3). Uzyskała przełamanie powrotne (5:4). Fręch wykorzystała piątego meczbola (7:5) po ponad trzygodzinnej batalii. 

W drugiej rundzie rywalką Polki będzie Francuzka Caroline Garcia (19 WTA), która w hicie pierwszej rundy wyeliminowała Japonkę Naomi Osakę (831 WTA) 6:4, 7:6 (2).

Drabinki

Wyniki

Pierwsza runda: Fręch – D. Saville 6:7 (5), 6:3, 7:5; Yastremska – Vondrousova 6:1, 6:2; Juvan – Potapova 6:1, 6:4; Siegemund – Alexandrova 6:2, 3:6, 7:6 (9); Noskova – Bouzkova 6:1, 7:5; Tomova – Day 6:4, 6:2; Hunter – Errani 6:4, 6:3; Podoroska – Zidansek 6:1, 6:0; Svitolina – Preston 6:2, 6:2; Gracheva – Wickmayer 6:3, 6:4; Gauff – Schmiedlova 6:3, 6:0; Kessler – Ferro 3:6, 6:3, 6:2; Masarova – Sasnovich 6:3, 6:4; Paolini – Shnaider 6:3, 6:4; Kostyuk – C. Liu 6:3, 4:6, 6:1; Pavlyuchenkova – Vekic 6:4, 6:4; Siniakova – Cristian 6:2, 7:5; Jabeur – Starodubtseva 6:3, 6:1; Zakharova – Putintseva 2:6, 6:0, 6:3; Badosa – Townsend 6:1, 6:3; M. Andreeva – Pera 7:5, 6:2; Golubic – V. Kudermetova 7:6 (4), 1:6, 6:1; Rus – Kalinina 6:1, 6:0; Haddad Maia – L. Fruhvirtova 6:2, 3:6, 6:2; Kalinskaya – Volynets 6:3, 3:6, 6:2; E. Mertens – Sherif 6:2, 2:0 i krecz Egipcjanki; Garcia – Osaka 6:4, 7:6 (2).

Plan gier na wtorek

Kategoria: WTA