Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Boulter - Fręch 6:2, 6:4; Jabeur - A. Krueger 6:4, 4:6, 7:5; Jabeur - L. Fruhvirtova 6:2, 6:1; S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Andreescu - Osaka 6:4, 3:6, 7:6 (3); Samsonova - Minnen 6:4, 7:5; Galfi - Krunic 7:5, 6:3; WALENCJA WTA 125: Tomova - Semenistaja 6:3, 6:1; A. Li - Kalieva 6:2, 6:0; Shymanovich - Pigossi 6:0, 7:6 (1); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - T. Paul 6:4, 6:2; Griekspoor - Vukic 4:6, 6:3, 7:6 (4); De Minaur - Raonic 7:5, 6:2;STUTTGART ATP 250: Draper - Tiafoe 5:7, 6:4, 7:6 (1); M. Berrettini - Duckworth 6:4, 7:5; Musetti - Bublik 4:6, 6:1, 1:0 i krecz Akexandra; Nakashima - Struff walkower. 

Tenis. Billie Jean King Cup 2024 – gwiazdy walczą w Grupie I w Oeiras – wyniki

Maria Sakkari, Jelena Ostapenko i Karolina Woźniacka były gwiazdami drużynowego turnieju Grupy I rozgrywek kobiet Billie Jean King Cup 2024.

W zawodach w Oeiras w Portugalii (na kortach ziemnych) grały tenisistki 12 zespołów. Do najlepszej trójki zmagań awansowały Austriaczki, Holenderki i Serbki. Nie udało się do Dunkom, Greczynkom czy Łotyszkom.

GRUPA A

Austria – Dania 2:1: Kraus – Woźniacka 6:0, 1:0 i krecz Karoliny; Grabher – Tauson 2:6, 3:6; Klaffner/Kraus – Munk Mortensen/Svendsen 6:3, 7:5.

Węgry – Bułgaria 2:1: Nagy – Topalova 7:5, 7:6 (4); Szabanin – Tomova 3:6, 3:6; Nagy/Szabanin – L. Karatancheva/Shinikova 6:4, 6:3.

Austria – Węgry 2:1: Kraus – Nagy 6:4, 6:4; Grabher – Szabanin 3:6, 1:6; Klaffner/Kraus – Nagy/Szabanin 1:6, 6:1, 10:5.

Dania – Bułgaria 2:1: Svendsen – L. Karatancheva 6:2, 6:2; Tauson – Tomova 6:4, 6:2; Brunkel/Munk Mortensen – L. Karatancheva/Shinikova 4:6, 4:6.

Bułgaria – Austria 2:1: L. Karatancheva – Paszek 5:7, 2:6; Shinikova – Kostic 6:2, 6:4; L. Karatancheva/Topalova – Klaffner/Paszek 6:7 (5), 6:1, 10:6.

Dania – Węgry 2:1: Svendsen – Nagy 6:2, 6:4; Tauson – Szabanin 6:0, 6:0; Brunkel/Munk Mortensen – Stollar/Szabanin 4:6, 2:6.

GRUPA B

Łotwa – Portugalia 3:0: Semenistaja – Voloshchuk 4:6, 6:1, 6:1; Ostapenko – F. Jorge 6:4, 4:6, 7:6 (4); Semenistaja/Vismane – M. Garcia/M. Jorge 7:5, 3:6, 10:6.

Holandia – Turcja 2:1: Koevermans – Oz 4:6, 6:4, 4:6; Lamens – Sonmez 6:0, 6:3; Lamens/Schuurs – Cengiz/Oz 7:6 (5), 6:1.

Holandia – Łotwa 2:1: Vedder – Semenistaja 2:6, 6:3, 3:6; Lamens – Ostapenko 7:6 (7), 6:4; Lamens/Schuurs – Ostapenko/Semenistaja 7:6 (3), 6:3.

Turcja – Portugalia 2:1: Cengiz – Voloshchuk 2:6, 6:3, 7:6 (3); Sonmez – F. Jorge 3:6, 6:0, 6:3; Aksu/Cengiz – M. Garcia/M. Jorge 4:6, 6:3, 7:10.

Łotwa – Turcja 2:1: Semenistaja – Oz 2:6, 4:6; Ostapenko – Sonmez 2:6, 7:5, 6:3; Ostapenko/Semenistaja – Cengiz/Oz 6:1, 6:7 (4), 10:7.

Holandia – Portugalia 2:1: Vedder – M. Garcia 6:2, 6:3; Koevermans – M. Jorge 6:2, 1:6, 6:1; Koevermans/Vedder – F. Jorge/A. Santos 6:1, 1:6, 7:10.

GRUPA C

Serbia – Norwegia 3:0: Krunic – Eikeri 6:4, 6:4; Ristic – Helgo 6:4, 6:4; Milovanovic/Radivojevic – Sartz-Lunde/Syrtveit 6:1, 6:3.

Grecja – Szwecja 2:1: Papamichail – Rinaldo Persson 6:4, 6:4; Grammatikopoulou – Hennemann 4:6, 6:3, 4:6; Grammatikopoulou/Papamichail – Hennemann/Rinaldo Persson 6:4, 7:5.

Serbia – Grecja 2:1: Krunic – Papamichail 6:0, 6:3; Ristic – Grammatikopoulou 2:6, 6:4, 6:1; Milovanovic/Radivojevic – Papamichail/Sakkari 6:4, 3:6, 8:10.

Szwecja – Norwegia 2:1: Rinaldo Persson – Eikeri 6:0, 5:7, 6:4; Hennemann – Helgo 6:4, 7:6 (6); Cabaj Awad/Taraba Wallberg – Burylo/Sarts-Lunde 3:6, 1:6.

Serbia – Szwecja 3:0: Krunic – Rinaldo Persson 6:1, 7:6 (3); Ristic – Hennemann 6:3, 7:5; Radivojevic/Stojanovic – Nilsson/Taraba Wallberg 6:1, 7:5.

Grecja – Norwegia 3:0: Grammatikopoulou – Sartz-Lunde 6:3, 2:6, 6:4; Sakkari – Helgo 7:5, 6:0; Matoula/Papamichail – Burylo/Sartz-Lunde 6:0, 6:4.

MIEJSCA 1-3

Holandia – Serbia 2:1: Vedder – Radivojevic 3:6, 2:6; Lamens – Ristic 6:2, 6:4; Lamens/Schuurs – Radivojevic/Stojanovic 6:1, 6:4.

Austria – Serbia 3:0: Paszek – Milovanovic 6:4, 6:3; Kraus – Ristic 6:2, 6:4; Klaffner/Kostic – Milovanovic/Ristic 6:3, 4:6, 10:8.

Holandia – Austria 2:1: Koevermans – Paszek 2:6, 3:6; Lamens – Kraus 6:3, 6:1; Lamens/Schuurs – Kraus/Paszek 7:5, 6:3.

Awans uzyskali: Holandia, Austria, Serbia i Dania. 

MIEJSCA 4-6

Grecja – Łotwa 3:0: Grammatikopoulou – Vismane 6:0, 7:5; Sakkari – Semenistaja 6:0, 7:5; Matoula/Papamichail – Lachinova/Ostapenko 6:4, 3:6, 10:8.

Dania – Grecja 2:1: Svendsen – Grammatikopoulou 7:6 (4), 4:6, 6:3; Tauson – Sakkari 6:4, 6:4; Brunkel/Munk Mortensen – Papamichail/Sakkari 1:6, 1:6.

Dania – Łotwa 2:0: Svendsen – Lachinova 6:3, 7:5; Tauson – Semenistaja 6:1 i krecz Darii.

MIEJSCA 7-9

Turcja – Szwecja 2:1: Buyukakcay – Nilsson 4:6, 6:2, 3:6; Aksu – Cabaj Awad 6:4, 3:6, 7:5; Cengiz/Sonmez – Cabaj Awad/Nilsson 6:3, 6:1.

Węgry – Szwecja 3:0: Nagy – Nilsson 6:3, 6:2; Szabanin – Cabaj Awad 6:2, 6:4; Stollar/Szabanin – Cabaj Awad/Hennemann 6:4, 6:4.

Turcja – Węgry 3:0: Buyukakcay – Nagy 6:4, 7:5; Aksu – Stollar walkower; Cengiz/Oz – Nagy/Stollar walkower.

MIEJSCA 10-12

Portugalia – Norwegia 2:1: Voloshchuk  – Sartz-Lunde 6:3, 6:7 (7), 4:6; F. Jorge – Eikeri 6:2, 6:1; F. Jorge/M. Jorge – Eikeri/Sartz-Lunde 7:6 (2), 7:6 (3).

Bułgaria – Norwegia 2:1: Topalova – Sartz-Lunde Emily 3:6, 6:3, 6:2; Tomova – Eikeri 6:2, 6:7 (4), 3:6; L. Karatancheva/Topalova – Sartz-Lunde/Syrtveit 7:6 (3), 7:5.

Portugalia – Bułgaria 2:1: Voloshchuk – L. Karatancheva 1:6, 3:6; F. Jorge – Topalova 6:4, 6:4; F. Jorge/M. Jorge – L. Karatancheva /Shinikova 6:3, 4:6, 10:2.

Spadły Norwegia i Bułgaria. 

 

Kategoria: BJKC