Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. BNP Paribas Polish Cup – dzikie karty dla Kielana i Borga

W stolicy odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca challengera ATP BNP Paribas Polish Cup 2021 w Warszawie (od 22 sierpnia).

– Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia turnieju i jednocześnie nowego rozdziału w polskim tenisie – powiedział Mariusz Fyrstenberg, dyrektor zawodów, które odbędą się na kortach Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej. 

BNP Paribas Polish Cup w Warszawie

– Mamy wsparcie naszego sponsora tytularnego – największego sponsora tenisa na świecie, Miasta Stołecznego Warszawa i wielu dotychczasowych, kluczowych partnerów, a strategiczna i długoletnia współpraca z tenisową marką Legii Warszawa pozwoli nam na rozwój turnieju. Cieszę się, że jesteśmy w miejscu, w którym każdy chciałby być i uważam, że za kilka lat BNP Paribas Polish Cup będzie największą męską imprezą tej rangi w Polsce – mówił Fyrstenberg. 

– Wierzymy w wieloletnie partnerstwo, uważam że nie warto skakać od jednego wydarzenia do drugiego – powiedziała Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas. – Wszystkie działania wokół tenisa, które organizujemy, spinamy wspólnym hasłem: WE ARE TENNIS, czyli tenis to my. Bardzo cieszymy się , że wraca on do Warszawy w takim wydaniu.

– Legia ma obiekty o pięknej tradycji i historii, a miasto – wielki urok i magię. Myślę, że zasługuje również na topowe korty. Do tego dążymy i mamy na to konkrety plan – powiedział Tomasz Zahorski, członek zarządu Legia Tenis&Golf. – Zapraszamy wszystkich, byśmy wspólnie współtworzyli jakość i otwartość tego miejsca. Trzymajcie za nas kciuki, a my dołożyły wszelkich starań, by ten obiekt naprawdę był europejską wizytówką tenisa.

Daniel Altmaier z jedynką

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 tenisistów. Najwyżej rozstawionym będzie 22-letni Niemiec Daniel Altmaier, obecnie notowany w rankingu ATP na 120. miejscu – najlepszym w karierze – pełna lista startowa.

W tym roku organizatorzy BNP Paribas Polish Cup przyznają trzy dzikie karty – adresatów dwóch już znamy: to 18-letni reprezentant miejscowej Legii Szymon Kielan (halowy mistrz Polski seniorów) i Leo Borg – syna słynnego Björna Borga.

– Leo jest bardzo dobrym juniorem, grał we wszystkich wielkoszlemowych turniejach w tej kategorii – dodał Fyrstenberg. – Do Warszawy przyjedzie razem z ojcem, słynnym Björnem Borgiem – z pewnością będzie można się z nim spotkać i zrobić zdjęcie.

Co ważne dla kibiców, wstęp na trybuny, aż do turniejowego piątku będzie bezpłatny.

Kategoria: ATP