Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kalinskaya - Świątek 6:4, 6:4; Paolini - Cirstea 6:2, 7:6 (6); RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Popyrin 7:6 (12), 6:2; Mensik - Monfils 6:4, 1:6, 6:3; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Tenis. Challenger ATP 100 Enea Poznań Open 2023 – lista uczestników

Rosjanin Alexander Shevchenko (87 ATP), Argentyńczyk Federico Coria (96 ATP) i Czech Tomas Machac (127 ATP) otwierają listę zgłoszeń challengera ATP 100 Enea Poznań Open 2023. 

Turniej na kortach ziemnych w Parku Tenisowym Olimpia odbędzie się w dniach 18-24 czerwca (finały w sobotę). W puli nagród będzie 118 tys. €. Dla kibiców wstęp jest wolny w pierwszych czterech dniach zmagań.

Dzikie karty

Maks Kaśnikowski, Szwed Leo Borg i Amerykanin Dali Blanch otrzymali dzikie karty. Kacper Żuk, Daniel Michalski zgłosili się za to do eliminacji. 

Enea sponsorem tytularnym

Sponsorem tytularnym zawodów w stolicy Wielkopolski została Enea, koncert energetyczny, który ma siedzibę w Poznaniu. 

Losowanie eliminacji 17 czerwca o godz. 17, a 60 minut później poznamy drabinkę turnieju głównego. 

Bilety obowiązują tylko na ostateczną fazę zmagań (22-24 czerwca). 

Przed rokiem triumfowali Francuz Arthur Rinderknech oraz debliści Hunter Reese (USA) i Szymon Walków. 

– Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, bo właśnie tu w Poznaniu wygrałem swój pierwszy challenger ATP. Moim partnerem był wtedy Mateusz Kowalczyk. Dlatego to jest takie miejsce sentymentalne, do którego chętnie wracam – informował serwis WP SportoweFakty.

Uczestnicy poznańskiego challengera

Turniej główny singla: Shevchenko, Coria, Machac, Diaz Acosta, Misolic, Barrios Vera, Uchida, Blancaneaux, Kolar, Dzumhur, Laaksonen, Hardt, Navone, Valkusz, Ferreira Silva, Olivieri, Svrcina, G. Mpetshi Perricard, Mensik, Giustino, KAŚNIKOWSKI (WC), L. Borg (WC), D. Blanch (WC). Rezerwowi: Nagal, Martin Tiffon, Caruso, MICHALSKI, Travaglia, Moro Canas, Sachko, Fonio, ŻUK.

Eliminacje singla: Nagal, MICHALSKI, Sachko, ŻUK, Houkes, Durasovic, Stodder, Guinard, Taberner, Molleker, Rosol, Friberg, Barranco Cosano, U. Blanch, Strombachs, J. Kym, Ivanovski, Sanchez Jover, Vanshelboim, Purtseladze, PAWELSKI (WC), B. ZGOŁA (WC), BŁUŚ (WC). Rezerwowi: Benchetrit, Fanselow, … 64. PIECZKOWSKI, 87. DRZEWIECKI

Kategoria: ATP