Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Tenis. Challenger ATP 100 Lotto Kozerki Open 2023 – ćwierćfinały Żuka i Kaśnikowskiego

Wielu Polaków m.in. Kacper Żuk, Maks Kaśnikowski, Łukasz Kubot, Szymon Kielan, Martyn Pawelski, Tomasz Berkieta, Szymon Walków grało w challengerze ATP 100 Lotto Kozerki Open 2023.

Zawody na kortach twardych odbyły się w dniach 13-19 sierpnia (118 tys. € w puli). Dzięki pozycjom w rankingu miejsce w drabince głównej mieli Żuk (341 ATP), Kaśnikowski (329 ATP) i Peliwo (344 ATP). 

Kacper i Maks też wstępnie dostali WC, ale nie muszą z nich korzystać. Zwolnione miejsce zajęli: Berkieta (1407 ATP) i Amerykanin Dali Blanch (782 ATP). 

Do ćwierćfinałów singla awansowali Żuk i Kaśnikowski. Nie zdołali jednak awansować do najlepszej czwórki turnieju.

Turniej główny singla

Pierwsza runda: (1) Machac – Peliwo 6:1, 6:1; Yevseyev – Berkieta 6:3, 6:1; Janvier – Bellier 7:6 (1), 6:3; Mansouri – (8) Ferreira Silva 7:6 (4), 6:3; (4) Polmans – Soriano Barrera 6:3, 6:4; Copil – Ivanovski 6:4, 1:6, 6:4; Hassan – Pawelski 6:2, 6:0; Vesely – (7) Sels 6:4, 7:5; (5) De Jong – Rodriguez Taverna 6:3, 4:3 i krecz Argentyńczyka; Broom – Berankis 6:1, 3:6, 6:2; Gojowczyk – Dali Blanch 6:2, 6:1; Kaśnikowski – S. Sakellaridis 6:2, 6:0; (6) E. Ymer – Poljak 6:4, 6:3; J. Marie – Napolitano 3:6, 6:4, 7:6 (2); Żuk – Santillan 6:3, 6:2; Durasovic – (2) De Loore 1:6, 7:6 (6), 7:6 (4). 

Druga runda: Yevseyev – Machac 7:5, 7:6 (5); Janvier – Mansouri 6:1, 5:7, 6:2; Copil – Polmans 6:2, 6:2; Hassan – Vesely 4:6, 7:6 (5), 7:6 (5); De Jong – Broom 6:4, 6:4; Kaśnikowski – Gojowczyk 6:3, 6:4; E. Ymer – J. Marie 4:6, 6:3, 6:4; Żuk – Durasovic 6:4, 3:6, 7:5.

Ćwierćfinały: Yevseyev – Janvier 6:3, 3:6, 7:6 (5); Hassan – Copil 7:5, 6:1; De Jong – Kaśnikowski 6:0, 6:2; E. Ymer – Żuk 6:3, 6:4.

Półfinały: Hassan – Yevseyev 6:4, 6:4; De Jong – E. Ymer 7:6 (7), 6:1.

Finał: De Jong – Hassan 6:3, 6:3.

Gra podwójna

Pierwsza runda: (1) Behar/Pavlasek – Kaliyanda Poonacha/A. Taylor 7:6 (4), 6:3; Sharan/Zelenay – Kaśnikowski/Kielan 7:5, 6:3; (3) Arribage/L. Sanchez – Hermans/Somani 6:3, 6:2; Broom/Whitehouse – Kubot/Żuk 6:2, 6:1; Santillan/Statham – Nam/Nedunchezhiyan 6:1, 6:2; (4) Chandrasekar/Prashanth – Copil/Walków 6:3, 6:4; Liutarevich/Manafov – Durasovic/Uzhylovskyi 6:3, 6:4; L. Johnson/Mansouri – (2) Arends/Pel 6:3, 6:4. 

Ćwierćfinały: Sharan/Zelenay – Behar/Pavlasek 7:6 (1), 3:6, 10:4; Arribage/L. Sanchez – Broom/Whitehouse 4:6, 6:3, 10:8; Chandrasekar/Prashanth – Santillan/Statham 7:5, 6:2; L. Johnson/Mansouri – Liutarevich/Manafov 6:4, 6:4.

Półfinały: Arribage/L. Sanchez – Sharan/Zelenay 7:5, 4:6, 11:9; Chandrasekar/Prashanth – L. Johnson/Mansouri 7:6 (2), 6:2.

Finał: Arribage/L. Sanchez – Chandrasekar/Prashanth 6:4, 6:4.

Eliminacje singla

Pierwsza runda: (1) Yevseyev – Braynin 4:6, 6:3, 6:4; (7) S. Sakellaridis – Tkemaladze 6:2, 4:6, 6:1; (2) Copil – Pieczonka 3:6, 6:4, 6:1; (10) Rosenkranz – Nam 6:2, 6:3; (3) Santillan – Krawczyk 6:1, 6:2; (12) Whitehouse – Liutarevich 6:0, 6:3; (4) Vesely – Ursu 6:4, 6:3; (9) Knaff – Kielan 6:3, 6:0; Kaliyanda Poonacha – (5) Purtseladze 6:4, 6:2; Poljak – (11) Butvilas 3:6, 7:6 (4), 7:6 (4); (6) Soriano Barrera – Piekarz 6:2, 6:1; (8) Statham – Kamrowski 6:7 (7), 6:2, 7:5.

Druga runda: Yevseyev – S. Sakellaridis 6:4, 6:2; Copil – Rosenkranz 7:5, 7:6 (5); Santillan – Whitehouse 3:6, 6:3, 6:0; Vesely – Knaff 7:5, 6:4; Poljak – Kaliyanda Poonacha 6:3, 6:2; Soriano Barrera – Statham 6:4, 6:4.

Kategoria: ATP