Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Tenis. Challenger ATP 75 Enea Poznań Open 2024 – wyniki

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia na Golęcinie odbył się challenger ATP 75 Enea Poznań Open 2024.

W turnieju w stolicy Wielkopolski walczyli m.in. Kamil Majchrzak (205 ATP), Maks Kaśnikowski (230 ATP), Olaf Pieczkowski (541 ATP), Hiszpanie Albert Ramos-Vinolas (108 ATP) i Pablo Carreno Busta (876 ATP) czy Dominikańczyk Nick Hardt (206 ATP). 

Pieczkowski, Carreno Busta i Ukrainiec Wiaczesław Bielinskiy (526 ATP) otrzymali dzikie karty.

Kaśnikowski w znakomitym stylu sięgnął po tytuł. Wygrał kolejno z Ramosem-Vinolasem (nr 1) 6:3, 7:6 (7), Włochem Giovannim Fonio (286 ATP) 6:3, 7:6 (0), Czechem Daliborem Svrciną (259 ATP) 6:4, 6:3, Majchrzakiem 3:6, 6:3, 6:4 i Argentyńczykiem Camilo Ugo Carabellim (114 ATP) 3:6, 6:4, 6:3.

Majchrzak pokonał wcześniej Bielinskiego 6:3, 6:4, Carreno Bustę 7:5, 4:6, 7:6 (2) i Włocha Samuela Vincenta Ruggeriego (278 ATP) 4:6, 6:1, 6:3. 

W poniedziałek Kamil i Maks awansują do Top 200

Pieczkowski przegrał z kwalifikantem Czechem Hynkiem Bartonem (485 ATP) 5:7, 0:6.

W eliminacjach z Polaków startowali: Daniel Michalski (368 ATP), Martyn Pawelski (549 ATP), Marcel Zieliński (868 ATP), Fryderyk Lechno-Wasiutyński (1504 ATP) i Aleksander Błuś (br, 255 ITF do lat 18). Do turnieju głównego przebił się Michalski. Był jednak słabszy od innego zawodnika z kwalifikacji – Portugalczyka Gastao Eliasa (359 ATP) 6:3, 4:6, 3:6.

Turniej główny singla

Pierwsza runda: Kaśnikowski – (1) Ramos-Vinolas 6:3, 7:6 (1); Fonio – Kodat 6:3, 6:4; Mager – Luz 7:5, 7:6 (1); Svrcina – (9) Skatov 6:2, 6:7 (3), 7:6 (4); Jianu – (4) Molleker 6:4, 6:2; Vincent Ruggeri – Noguchi 6:1, 6:4; K. Majchrzak – W. Bielinskiy 6:3, 6:4; Carreno Busta – (8) Popko 7:6 (5), 7:6 (4); (6) Hardt – Gakhov 6:1, 6:4; Barton – Pieczkowski 7:5, 6:0; Olivieri – Dellavedova 6:1, 7:5; Dalla Valle – (3) Roca Batalla 6:1, 6:3; (5) Sachko – M. Dodig 6:4, 6:4; Elias – Michalski 3:6, 6:4, 6:3; D. Dutra da Silva – McCabe 6:3, 6:2; (2) Ugo Carabelli – Sanchez Izquierdo 6:4, 6:2.

Druga runda: Kaśnikowski – Fonio 6:3, 7:6 (0); Svrcina – Mager 6:3, 6:4; Vincent Ruggeri – Jianu 3:6, 6:4, 6:4; K. Majchrzak – Carreno Busta 7:5, 4:6, 7:6 (2); Hardt – Barton 6:2, 6:1; Olivieri – Dalla Valle 1:6, 6:3, 6:4; Elias – Sachko 6:2, 4:6, 6:1; Ugo Carabelli – D. Dutra da Silva 6:4, 7:5.

Ćwierćfinały: Kaśnikowski – Svrcina 6:4, 6:3; K. Majchrzak – Vincent Ruggeri 4:6, 6:1, 6:3; Olivieri – Hardt 7:5, 6:2; Ugo Carabelli – Elias 5:7, 7:5, 6:3.

Półfinały: Kaśnikowski – K. Majchrzak 3:6, 6:3, 6:4; Ugo Carabelli – Olivieri 6:4, 6:4.

Finał: Kaśnikowski – Ugo Carabelli 3:6, 6:4, 6:3.

Gra podwójna

Pierwsza runda: (1) Luz/Zormann – Jecan/Pichler 7:6 (5), 2:6, 10:7; Drzewiecki/P. Matuszewski – Goldhoff/Walków 7:5, 5:7, 10:5; (3) Manafov/L. Sanchez – Krutykh/Lechno-Wasiutyński 4:6, 6:3, 10:6; Kalovelonis/P. Tsitsipas – Kaśnikowski/K. Majchrzak walkower; M. Alves/D. Dutra da Silva – Olivieri/Ugo Carabelli walkower; (4) Schnaitter/Wallner – Duncan/Reese 7:5, 3:6, 10:7; Roca Batalla/Sanchez Izquierdo – Błuś/Pawelski 6:2, 7:5; (2) Nam/Niklas-Salminen – Cervantes/Vega Hernandez 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Luz/Zormann – Drzewiecki/P. Matuszewski 7:6 (7), 6:4; Manafov/L. Sanchez – Kalovelonis/P. Tsitsipas 6:3, 6:2; Schnaitter/Wallner – M. Alves/D. Dutra da Silva 6:2, 6:1; Nam/Niklas-Salminen – Roca Batalla/Sanchez Izquierdo walkower.

Półfinały: Luz/Zormann – Manafov/L. Sanchez 7:6 (3), 7:6 (3); Schnaitter/Wallner – Nam/Niklas-Salminen 6:3, 6:4.

Finał: Luz/Zormann – Schnaitter/Wallner 5:7, 6:2, 10:6.

Eliminacje singla

Pierwsza runda: Nam – (1) Fanselow 7:6 (2), 6:2; Barton – (12) S. Popovic 6:3, 6:1; (2) M. Dodig – Krutykh 6:4, 4:6, 6:3; (11) M. Alves – Lechno-Wasiutyński 6:7 (4), 6:2, 6:4; (3) McCabe – Pawelski 1:6, 6:3, 7:6 (2); (8) D. Dutra da Silva – Agwi 7:6 (2), 6:4; Jecan – M. Zieliński 6:4, 3:6, 6:3; (7) Michalski – Gima 3:6, 6:1, 6:0; (5) Stodder – Strombachs 6:3, 6:1; (10) Dellavedova – Purtseladze 6:7 (7), 6:3, 6:4; (6) Elias – Błuś 6:0, 6:3; Carboni – (9) Erel 6:4, 6:4.

Druga runda: Barton – Nam 5:7, 6:3, 6:1; M. Dodig – M. Alves 6:4, 6:7 (2), 6:4; D. Dutra da Silva – McCabe 6:0, 4:0 i krecz Jamesa; Michalski – Jecan 4:6, 7:6 (5), 7:5; Dellavedova – Stodder 6:4, 1:6, 6:4; Elias – Carboni 6:0, 6:1. 

Kategoria: ATP