Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Challenger ATP Kozerki Open 2022 – lista uczestników turnieju

Czterech tenisistów z czołowej 100 rankingu ATP: Czech Jiri Lehecka (59 ATP), Hiszpanie Bernabe Zapata Miralles (89 ATP) i Pablo Andujar (92 ATP) oraz Kamil Majchrzak (88 ATP) zgłosili się do challengera ATP 90 Kozerki Open 2022.

Ponadto z Polaków miejsce w drabince głównej ma Daniel Michalski (251 ATP). Pierwszym rezerwowym jest Kacper Żuk (266 ATP). Organizatorzy przyznają trzy dzikie karty.

Kandydatami do nich są m.in. Maks Kaśnikowsk i Jerzy Janowicz. 

Główna część turnieju (korty twarde) od 15 sierpnia. Eliminacje od 14 sierpnia.

Uczestnicy challengera ATP Kozerki Open

Turniej główny singla: Lehecka, Zapata Miralles, K. MAJCHRZAK, Andujar, Machac, Marterer, M. Moraing, Rodionov, Shevchenko, Zh. Zhang, Zekic, Ofner, Sels, MICHALSKI, Sanchez Izquierdo, Haase, Ferreira Silva, Basic, Geerts, Medjedovic, Giustino, Janowicz (WC). 

Wycofał się: Kuhn. 

Rezerwowi: ŻUK, Alvarez Varona, Sachko, Kirkin, Fatic, Janvier. 

Eliminacje singla: ŻUK, Alvarez Varona, Sachko, Krutykh, Ajdukovic, Squire, Added, Fanselow, Mayot, Moreno de Alboran, Decamps, Vatutin, Mansouri, Copil, Neumayer, Andreev, Setkic.

Wycofali się: B. Harris, Kachmazov. 

Gra podwójna: Erler/Weisborn, PEL/WALKÓW, Balaji/Nedunchezhiyan, Cornea/Stevens, Added/Olivetti, Manafov/Margaroli, Fallert/Jebens, DRZEWIECKI/NIKLAS-SALMINEN, Arias/F. Zeballos, P. MATUSZEWSKI/SACHKO

Program zawodów

Kategoria: ATP