Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Kyrgios 7:6 (4), 6:7 (5), 6:1; Ruud - Auger-Aliassime 6:1, 6:2; TORONTO WTA 1000: Halep - Gauff 6:4, 7:6 (2); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Fręch 6:2, 6:4; Pera - Volynets 6:3, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Charytatywny mecz „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” – druga tura biletów w sprzedaży

Pokazowy mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” już 23 lipca. W Tauron Arenie Kraków zobaczymy najlepszych polskich i ukraińskich tenisistów.

Zagrają, by wesprzeć najmłodszych mieszkańców Ukrainy. 11 lipca rozpoczęła się sprzedaż drugiej puli wejściówek na wydarzenie. Można je kupić na stronie – link.

Iga Świątek, Agnieszka Radwańska, Serhij Stachowski, Martyn Pawelski w sobotę (23 lipca) zagrają charytatywny mecz pokazowy. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie najmłodszych Ukrainek i Ukraińców, których spokojne dzieciństwo zostało przerwane przez okrucieństwo wojny. Sponsorem Głównym wydarzenia jest PZU.

PZU docenia zaangażowanie Igi Świątek

– Bardzo doceniamy zaangażowanie Igi Świątek w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie i jej wyrazy solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji. Jesteśmy dumni z tego, że najlepsza tenisistka, której głównym sponsorem i ubezpieczycielem jest PZU, wykorzystuje swoją światową pozycję i autorytet do realizowania ważnych projektów charytatywnych – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU. Wspieranie Ukrainy jest bardzo istotne także dla całej Grupy PZU, która już od przeszło czterech miesięcy pomaga zarówno pracownikom PZU z Ukrainy, jak również pozostałym obywatelom zaatakowanego sąsiada. Jako główny sponsor meczu „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy” serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Mecz z udziałem Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej i innych zaproszonych gwiazd to więcej niż wydarzenie sportowe – to dołożenie cegiełki do budowania wspólnego dobra – dodaje.

Mikst Świątek/Pawelski kontra Radwańska/Stachowski

W Tauron Arenie Kraków 15000 fanów zobaczy mecz deblowego miksta pomiędzy Agnieszką Radwańską i ukraińskim tenisistą Serhijem Stachowskim oraz Igą Światek i doskonale rokującym polskim juniorem Martynem Pawelskim.

Najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, zmierzy się także z Agnieszką Radwańską w czasie jednego seta singla. Sędzią główną jest ukraińska tenisistka Elina Svitolina, a w Krakowie pojawi się także gość specjalny – były ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko.

– 23 lipca spotkamy się w Krakowie, jednym z polskich miast, które przyjęło wiele Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną. Jestem bardzo wdzięczna Idze, Polkom i Polakom za tę ważną inicjatywę, która wspiera mój kraj w tych trudnych czasach – mówi Elina Svitolina. – Zebrane pieniądze trafią między innymi do mojej fundacji i zostaną przeznaczone na programy wspierające młodych, ukraińskich tenisistów oraz do oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy – United 24, którego ambasadorką jestem.

Dzięki współpracy z Telewizją Polską S.A. fani tenisa będą mogli oglądać pokazowy mecz praktycznie na całym świecie, ponieważ transmisja wydarzenia będzie dostępna za pośrednictwem TVP1, TVP Sport, TVP Polonia oraz na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany trzem organizacjom, które od początku wojny w Ukrainie wspierają jej najmłodszych mieszkańców. To oficjalny fundusz pomocowy Ukrainy United 24, niosący pomoc medyczną dzieciom za naszą wschodnią granicą, a także UNICEF Polska, który wspiera najmłodszych Ukraińców, przebywających obecnie w Polsce oraz fundacja Eliny Svitoliny, bezpośrednio pomagająca ukraińskim tenisistom i ich rodzinom, którzy uciekają przed wojną.

Warto przypomnieć, że inicjatorką i pomysłodawczynią projektu jest sama Iga Świątek.

Kategoria: Charytatywnie