Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Charytatywny mecz Igi Świątek i Huberta Hurkacza na turnieju w Gdyni

Pierwszy raz od swoich zwycięstw w Roland Garros oraz w Miami Open Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają przed rodakami.

Pokazowy mecz miksta otworzy 13 lipca jedyny odbywający się w Polsce turniej WTA 250 w Gdyni. Dochód z biletów ze spotkania na kortach KT Arka wesprze wybrane przez Igę i Huberta inicjatywy pomocowe. 

Charytatywny mecz Igi Świątek i Huberta Hurkacza

– Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu – mówi o wydarzeniu Iga Świątek.

Dzień otwarcia turnieju będzie obfitował w atrakcje. Oprócz meczu odbędzie się także trening z dziećmi, który osobiście poprowadzą Iga z Hubertem, dając najmłodszym dawkę motywacji do uprawiania sportu. Dla dorosłych przed wydarzeniem zorganizowana zostanie specjalna aukcja charytatywna, w ramach której będzie można wylicytować singlowy tiebreak do rozegrania z Igą i Hubertem. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na cele charytatywne wybrane przez zawodników. O szczegółach tej akcji organizatorzy będą informowali w mediach społecznościowych.

– Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny – mówi Hubert Hurkacz.

Pożegnanie przed wylotem do Tokio

Mecz Igi i Huberta będzie ostatnią okazją do pożegnania ich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

– Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich – najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica – podsumowuje Marcin Matkowski, dyrektor turnieju w Gdyni.

Wydarzenie specjalne z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza będzie biletowane, a dochód z niego zostanie przeznaczony na cele charytatywne, które poznamy przed turniejem. Mecz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport.

Turniej WTA 250 w Gdyni

Turniej WTA 250 w Gdyni – zawodowy turniej kobiecy w tenisie, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 17-25 lipca br. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej. W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

Kategoria: Pokazówka