Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Halep - Potapova 6:1, 6:4; Alexandrova - Jabeur 6:1, 1:0 i krecz Tunezyjki; Kontaveit - Siniakova 6:3, 6:3; Martincova - Bara 6:0, 7:5; TENERYFA WTA 250: S. Zheng - Masarova 6:4, 6:2; Cornet - Voegele 6:1, 6:2; Gracheva - Sorribes Tormo 6:4, 5:7, 7:5 (4); Tauson - Watson 6:4, 2:6, 7:6 (6); Vekic - Riske 6:1, 6:4; Rus - Golubic 6:3, 6:4; Sherif - Stefanini 6:2, 6:0; Kovinic - Van Uytvanck 6:3, 6:3; MOSKWA ATP 250: Paul - M. Ymer 7:6 (7), 7:5; Mannarino - Safiullin 1:6, 7:6 (6), 6:4; P. Martinez - G. Pella 6:2 i krecz Argentyńczyka; Marchenko - Bublik 6:4, 6:3; Gerasimov - Kecmanovic 6:3, 1:6, 6:4; ANTWERPIA ATP 250: Nakashima - De Minaur 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Thompson 6:3, 6:3; Laaksonen - Paire 4:6, 6:0, 6:3.

Tenis. Polscy juniorzy walczyli w turnieju ITF w Hanowerze

Zuzanna Kubacha, Xenia Lipiec, Karolina Skowrońska, Aleksander Orlikowski, Olaf Pieczkowski, Borys Zgoła i Mateusz Kułakowski walczyli w turnieju ITF juniorów w Hanowerze.

W International Tennisbase Hannover Open (korty ziemne, kategoria grade 1) o ćwierćfinały singla rywalizowała czwórka biało-czerwonych.

Do półfinału jako jedyny awansował Orlikowski. W ćwierćfinale odpadł Pieczkowski.

Singiel juniorek

Kubacha (174 ITF do lat 18) wygrała z Niemką Philippą Faerber 5:7, 6:4, 6:2 i rozstawioną z siódemką Serbką Tijaną Sretenovic 6:1, 6:4. W 1/8 finału przegrała z Niemką Joelle Lilly Sophie Steur 4:6, 7:6 (3), 1:6.

Lipiec (260 ITF) pokonała Niemkę Lilien Thieking 6:1, 6:2, ale nie sprostała Szwajcarce Celinie Naef 0:6, 2:6.

Eliminacje juniorek 

W kwalifikacjach Skowrońska uległa Niemce Leandrze Nizetic 6:4, 3:6, 3:10.

Singiel juniorów

Orlikowski (32 ITF) jest turniejową „1”. Był skuteczniejszy od Francuza Melchiora Delloye 2:6, 6:3, 6:2, Włocha Niccolo Ciavarelli 6:2, 7:6 (2) i Niemca Liama Gavrielidesa 6:4, 6:1. W półfinale przegrał ze Szwajcarem Kilianem Feldbauschem 3:6, 3:6.

Rozstawiony z „2” Pieczkowski (47 ITF) wygrał z Niemcem Davidem Fixem 6:7 (10), 7:6 (8), 6:2 i Włochem Mariano Tammaro 6:2, 6:2. W ćwierćfinale przegrał z Rosjaninem Maximem Zhukovem 1:6, 6:7 (5).

B. Zgoła (131 ITF) pokonał Niemców Olivera Olssona 6:1, 6:1 i nr 3 zawodów Philipa Floriga (51 ITF) 6:2, 2:6, 7:6 (1). Był słabszy od Feldbauscha 2:6, 4:6. 

Eliminacje juniorów 

Kułakowski (512 ITF) był lepszy od Niemca Dennisa Wiebe 6:3, 6:2, ale przegrał z jego rodakiem Eliasem Peterem 4:6, 6:7 (5).

Debel juniorek

Kubacha i Lipiec nie sprostały Naef i Steur 6:7 (5), 1:6, a Skowrońska i Nizetic uległy Niemkom Philippie Faerber i Amelii Justine Hejtmanek 2:6, 2:6.

Debel juniorów

Pieczkowski i Zgoła (nr 3) byli słabsi od Niemców Stephana Iseratha i Olivera Olssona 6:7 (6), 5:7.

Kułakowski i Orlikowski pokonali Niemców Davida Fixa i Karla Nagela-Heyera 6:3, 6:4. Przegrali jednak z Chorwatem Luką Mikrutem i Serbem Stefanem Popoviciem (nr 4) 3:6, 6:3, 8:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności