Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Zidansek - L. Fruhvirtova 6:3, 4:6, 6:4; Xinyu Wang - Bjorklund 6:3, 6:3; Lin Zhu - Jang 6:4, 7:6 (6); LYON WTA 250: Paolini - Masarova 6:3, 6:2; Van Uytvanck - Korpatsch 6:2, 6:4.

Tenis. Czy Maja Chwalińska poleci do Australii?

Maja Chwalińska z BKT Advantage Bielsko-Biała sięgnęła po główne trofeum w LOTTO SuperLIDZE. W Zielonej Górze nie pojawiła się na korcie. 

– Maja nie grała, bo to jednak było za wcześnie. Wkrótce okaże się, czy zdąży przygotować się do turniejów w Australii. Decyzja zapadnie po wizytach u lekarzy – mówi Piotr Szczypka, menedżer Chwalińskiej. 

Rehabilitacja zgodnie z planem

21-latka w połowie września przeszła operację prawego kolana. Rehabilitacja przebiegła zgodnie z planem. Na początku Maja pracowała głównie nad przygotowaniem ogólnorozwojowym. Później doszły zajęcia na korcie. 

Wstępnie planowała występ w Zielonej Górze, a następnie walkę w zawodach ITF W25 w Indiach (wycofała się z nich).

Canberra odpada

Nowy sezon Maja miała rozpocząć w stolicy Australii. Zgłosiła się do turnieju ITF W60 P2 Advisory Canberra International (korty twarde, 60 tys. $ w puli nagród), ale już się z niego wypisała. 

Następnie Chwalińską (163 WTA) czekałyby eliminacje Australian Open 2023 w Melbourne (od 9 stycznia). Na razie zgłosiła się do turnieju głównego (jest 63. rezerwową). 

Kategoria: ITF, WTA