Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Lajovic - Schwartzman 6:1, 6:2; Carballes Baena - Grenier 6:2, 6:4; Van Assche - Zh. Zhang 7:5, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Sonego 7:6 (5), 7:5; MONACHIUM ATP 250: Garin - Koepfer 7:6 (3), 6:3; Rodionov - Vukic 6:2, 6:3; Daniel - O'Connell 6:3, 6:4; OEIRAS WTA 125: Tauson - Monnet 6:3, 6:1; Zarazua - Parks 6:0, 6:2.

Tenis. Debliści przygotowują się do nowego sezonu

Jan Zieliński, Szymon Walków, Karol Drzewiecki i Łukasz Kubot wspólnie w tym tygodniu przygotowują się do startów w nowym sezonie. 

Po występach w Australii, Zielińskiego i Kubota czeka mecz Pucharu Davisa z Japonią w Miki. – Kort twardy będzie rozłożony i pomalowany tuż przed spotkaniem. To raczej stosunkowo wolna nawierzchnia – mówi Mariusz Fyrstenberg, kapitan polskiego zespołu.

Wolny kort twardy

– Taką nawierzchnię bardzo lubią właściwie wszyscy nasi zawodnicy, od Huberta Hurkacza, przez Kacpra Żuka i Maksa Kaśnikowskiego, po deblistów Janka Zielińskiego i Szymona Walkowa. Może jedynie Łukasz Kubot woli nieco szybsze nawierzchnie, ale on też na tym korcie w Japonii powinien czuć się dobrze. Chociaż do ogłoszenia powołań na mecz pozostał jeszcze miesiąc, to można się spodziewać, że Japończycy zagrają w prawie najmocniejszym możliwym składzie. No może poza Keiem Nishikorim, którego powrót na korty po kontuzji się wciąż trochę opóźnia. Także spodziewam się, że wystawią do gry 36. na świecie Yoshihito Nishiokę i 96. w rankingu ATP Taro Daniela. Ale też pewnie sięgną po świetnego deblistę Bena McLachlana. Dlatego staramy się jak najlepiej przygotować do tego występu i prowadzę intensywne rozmowy, żebyśmy mogli wystawić równie mocny skład – dodaje Fyrstenberg. 

Forma rośnie

– Ostatnio miałem okazję podglądać, jak trenuje Hubert w Monte Carlo i jestem pod wrażeniem jego dyspozycji. Wierzę bardzo w Kacpra, który ma za sobą trudny rok, ale od kilku miesięcy trenuje w akademii pod Sztokholmem i jest bardzo zadowolony z tej współpracy. To zawodnik z dużym potencjałem, ale jak robi wyraźny skok wynikowy, to później u niego następuje krótki moment „zatrzymania”. Po nim następuje kolejny progres, więc wydaje mi się, że własne w przyszłym roku będziemy świadkami jego sporego awansu w rankingu. Bardzo mnie też cieszą postępy Maksa, który mimo młodego wieku już zdołał pokonać zawodnika z Top 150 w rankingu ATP oraz dwóch z okolic 200. miejsca na świecie. To wszystko stanowi dobry prognostyk – podkreśla Fyrstenberg.

Kapitan reprezentacji w tym tygodniu intensywnie trenuje w Kozerkach z Zielińskim, Walkowem, Drzewieckim i Kubotem, a w styczniu poleci do Melbourne.

– W drugim tygodniu Australian Open będę na miejscu pracował z zawodnikami, którzy tam dojadą i tymi, którzy już odpadną z Wielkiego Szlema. Będziemy się przygotowywać do meczu w Pucharze Davisa i właśnie z Australii polecimy od razu do Japonii. Chodzi o to, żeby uniknąć niepotrzebnej radykalnej zmiany stref czasowych i klimatycznych – dodaje kapitan reprezentacji Polski.

Zieliński w Adelajdzie

Łukasz Kubot zagra w drużynowych rozgrywkach United Cup w Brisbane. Janek Zieliński nowy sezon rozpocznie w Adelajdzie. W turnieju ATP 250 jego deblowym partnerem będzie Hugo Nys (Monako).

Karol Drzewiecki i Szymon Walków zgłosili się do zawodów ATP 250 w Pune. W Indiach są obecnie czwartym rezerwowym duetem. 

Kategoria: ATP