Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Tenis. Drugi turniej ITF M15 Toyota Airpress Twin Series Open 2024 w Koszalinie – wyniki

W Koszalinie rozgrywany był drugi turniej ITF M15 Toyota Airpress Twin Series Open 2024. 

W głównej części zawodów na kortach ziemnych Bałtyku przy ul. Andersa 16 (15 tys. $ w puli) rywalizowali m.in. Paweł Juszczak, Marcel Kamrowski, Filip Pieczonka, Alan Bojarski, Ukrainiec Jurij Dzhavakian czy Argentyńczyk Alex Barrena.

W ćwierćfinałach z Polaków zagrali Juszczak i Bojarski. Tylko Paweł walczył w półfinale. W 1/8 finału odpadli Pieczonka i Kamrowski. 

Turniej główny singla 

Pierwsza runda: (1) Dzhavakian – Donald 6:4, 6:1; Hallquist Lithen – Kielan 3:6, 6:3, 6:2; Bojarski – Genier 7:5, 7:5; (8) Kaukovalta – F. Kosiński 6:3, 6:0; Rapagnetta – (4) Monzon 6:1, 6:1; Crowther – Kokot 6:3, 6:3; Ruehl – S. Eriksson 2:6, 6:4, 7:6 (4); Pieczonka – (6) Żuk 7:6 (6), 6:2; (7) Sorger – M. Malaszszak 4:6, 6:4, 6:1; Dhamne – Rajski 6:3, 2:6, 6:2; Zahraj – Nandal 7:5, 6:2; (3) P. Juszczak – Freire Da Silva 6:0, 6:0; (5) Wiskandt – Molder 6:4, 6:2; Kamrowski – Szajrych 6:4, 6:2; Staeheli – De Jonge 6:0, 2:0 i krecz Holendra; (2) Barrena – Pohjola 6:4, 6:4.

Druga runda: Hallquist Lithen – Dzhavakian 6:1, 6:7 (3), 6:1; Bojarski – Kaukovalta 6:2, 6:4; Rapagnetta – Crowther 6:3, 7:5; Ruehl – Pieczonka 4:6, 7:6 (3), 7:6 (4); Sorger – Dhamne 6:3, 4:6, 6:3; P. Juszczak – Zahraj 5:7, 6:2, 7:6 (4); Wiskandt – Kamrowski 6:1, 6:2; Staeheli – Barrena 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Hallquist Lithen – Bojarski 6:2, 6:3; Rapagnetta – Ruehl 6:1, 6:7 (6), 6:4; P. Juszczak – Sorger 6:3, 6:0; Staeheli – Wiskandt 6:1, 6:1.

Półfinały: Hallquist Lithen – Rapagnetta 6:4, 3:6, 6:4; Staeheli – P. Juszczak 6:3, 5:7, 6:4.

Finał: Hallquist Lithen – Staeheli 6:7 (0), 7:5, 6:0.

Kwalifikacje singla

Pierwsza runda: (1) S. Eriksson – bye; Berger – A. Majchrzak 6:4, 6:3; McGary – Kubalka 6:2, 6:1; (9) Kobelt – bye; (2) Freire Da Silva – bye; Hrynkiewicz – Borkowski 6:3, 6:2; Gustafsson – Zaorski 6:4, 6:1; (13) Szymkowiak – bye; (3) Salazar – bye; Staeheli – Matuszczyk 7:5, 6:1; Strauch – M. Sakellaridis 6:1, 6:4; (14) Bienkiewicz – bye; Bucher – bye; Valaris – Khrystyuk walkower; Pohjola – Rossetto Urvaneja 7:5, 6:3; (12) T. Stepanov – bye; (5) Genier – bye; B. Andrzejczak – D. Juszczak 6:3, 7:6 (1); Kana – Politowicz 6:2, 4:0 i krecz Marcela; (15) Czaplinski – bye; (6) Alujas – bye; Krawczyk – J. Włodarczyk 3:6, 6:2, 10:4; Lis – Jędrzejczak 7:5, 6:4; (16) M. Malaszszak – bye; (7) D. Sakellaridis – bye; G. Zgoła – Vlkovsky 7:5, 6:3; Jansson – Kułakowski 6:2, 6:3; (11) Pieczonka – bye; (8) Hallquist Lithen – bye; Bladelius – G. Matuszewski 6:4, 6:0; Lemieux-Monette – M. Kowal 6:3, 6:2; (10) Karlsson Wistrand – bye. 

Druga runda: S. Eriksson – Berger 6:3, 6:3; McGary – Kobelt 6:1, 1:0 i krecz Szwajcara; Freire Da Silva – Hrynkiewicz 6:3, 7:6; Gustafsson – Szymkowiak 6:4, 4:2 i krecz Kacpra; Staeheli – Salazar 5:7, 6:1, 10:3; Bienkiewicz – Strauch 6:7 (4), 6:1, 10:6; Valaris – Bucher 6:0, 6:1; Pohjola – T. Stepanov 6:4, 6:7 (1), 10:7; Genier – B. Andrzejczak 6:0, 6:3; Kana – Czaplinski 6:2, 3:6, 10:4; Krawczyk – Alujas 7:5, 7:5; M. Malaszszak – Lis 6:3, 6:0; D. Sakellaridis – G. Zgoła 2:6, 6:4, 10:6; Pieczonka – Jansson 6:2, 6:1; Hallquist Lithen – Bladelius 6:0, 4:6, 10:6; Karlsson Wistrand – Lemieux-Monette 6:4, 6:3.

Trzecia runda: S. Eriksson – McGary 6:0, 6:1; Freire Da Silva – Gustafsson 6:0, 7:5; Staeheli – Bienkiewicz 5:7, 6:3, 10:4; Pohjola – Valaris 7:5, 6:3; Genier – Kana 6:4, 7:5; M. Malaszszak – Krawczyk 7:5, 6:4; Pieczonka – D. Sakellaridis 6:3, 6:4; Hallquist Lithen – Karlsson Wistrand 6:2, 6:3.

Gra podwójna

Pierwsza runda: Dhamne/Rapagnetta – (1) Ruehl/Zahraj 6:1, 3:6, 10:8; Jędrzejczak/Zaorski – Kułakowski/Molder 7:6 (3), 6:7 (3), 10:3; S. Eriksson/Nandal – (3) D. Sakellaridis/M. Sakellaridis 6:4, 6:4; P. Juszczak/Kokot – Kaukovalta/F. Kosiński 2:6, 6:3, 10:6; De Jonge/Hallquist Lithen – A. Majchrzak/G. Matuszewski 6:3, 6:2; (4) Dzhavakian/Wiskandt – Alujas/Genier 6:4, 6:2; Bladelius/Karlsson Wistrand – Donald/Pieczonka 6:3, 7:5; (2) Kielan/Szajrych – Berger/Freire Da Silva 6:4, 3:6, 10:2.

Ćwierćfinały: Jędrzejczak/Zaorski – Dhamne/Rapagnetta 7:5, 6:2; P. Juszczak/Kokot – S. Eriksson/Nandal 4:6, 6:4, 10:7; De Jonge/Hallquist Lithen – Dzhavakian/Wiskandt 7:5, 7:5; Bladelius/Karlsson Wistrand – Kielan/Szajrych 6:2, 6:4.

Półfinały: P. Juszczak/Kokot – Jędrzejczak/Zaorski 3:6, 6:3, 10:7; Bladelius/Karlsson Wistrand – De Jonge/Hallquist Lithen 5:7, 7:6 (3), 10:8.

Finał: Bladelius/Karlsson Wistrand – P. Juszczak/Kokot 6:4, 6:3,

Kategoria: ITF