Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek – wyniki

Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters gościł uczestniczki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek (do lat 18). 

W Szczecinie walczyły zawodniczki dziesięciu ekip. Złoto zdobył Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki A (Kozerki): Daria Górska, Zuzanna Pawlikowska, Karolina Gołda i Julia Daroszewska. 

Srebro dla Górnika Bytom (Rozalia Gruszczyńska, Olivia Bergler, Zuzanna Bednarz, Karolina Bartusek), a brąz dla BKT Advantage Bielsko-Biała A (Linda Noskova, Patrycja Niewiadomska), Justyna Jodłowska, Alicja Formella, Karolina Mazurek).

PIERWSZA RUNDA

BKT Advantage Bielsko-Biała B – TS Idea Sport Toruń 5:1: Baniak/Novakova – Głowacka/Jankowska 7:6 (5), 6:4; Dobija/Szczepaniak – Frątczak/Mańkowska 6:0, 6:4; Baniak – Głowacka 6:4, 2:6, 10:7; Szczepaniak – Mańkowska 6:2, 6:4; Novakova – Jankowska 6:2, 6:4; Dobija – Frątczak 7:6 (5), 1:6, 5:10;

Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki B – MKT Łódź 5:0: Podhajecka/Popławska – Murawska/Rajca 6:2, 6:1; Kotylak/Witkowska – Chodkowska/Edyk 6:7 (2), 6:4, 10:3; Popławska – Rajca 6:4, 6:1; Witkowska – Chodkowska 6:4, 6:0; Podhajecka – Edyk 6:0, 6:1.

O 9. LOKATĘ

TS Idea Sport – MKT Łódź 5:1: Głowacka/Jankowska – Murawska/Rajca 6:3, 6:1; Frątczak/Mańkowska – Chodkowska/Edyk 7:5, 7:5; Głowacka – Rajca 6:4, 6:4; Mańkowska – Chodkowska 4:6, 6:3, 4:10; Jankowska – Edyk 5:7, 7:6 (2), 10:5; Frątczak – Murawska 2:6, 6:4, 10:6.

ĆWIERĆFINAŁY

BKT Advantage Bielsko-Biała A – BKT Advantage Bielsko-Biała B 4:1: Jodłowska/Niewiadomska – Baniak/Novakova 6:7 (3), 5:7; Formella/Mazurek – Dobija/Szczepaniak 6:1, 6:3; Niewiadomska – Baniak 5:7, 6:2, 10:4; Jodłowska – Szczepaniak 6:3, 6:4; Formella – Dobija 6:2, 6:3;

Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki A – WTS DeSki Warszawa 4:1: Daroszewska/Górska – Frankowska/Piestrzyńska 7:5, 7:6 (3); Gołda/Pawlikowska – Kłys/Świerczyńska 6:4, 6:2; Górska – Piestrzyńska 4:6, 6:4, 7:10; Pawlikowska – Świerczyńska 6:4, 6:4; Daroszewska – Kłys 6:1, 2:6, 10:5;

Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters – Krzycki Klub Tenisowy Wrocław 4:2: Gołaś/Straszewska – Orlińska/Telżyńska 6:4, 6:2; Maniawska/Okorokova – Piechowicz/Skowrońska 6:7 (4), 4:6; Gołaś – Orlińska 6:2, 6:4; Koczan – Skowrońska 1:6, 2:6; Straszewska – Telżyńska 6:2, 6:3; Okorokova – Halbersztadt 6:1, 6:0;

KS Górnik Bytom – Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki B 3:2: Bergler/Gruszczyńska – Podhajecka/Popławska 6:7 (3), 5:7; Bartusek/Bednarz – Kotylak/Witkowska 6:1, 6:0; Gruszczyńska – Popławska 6:3, 1:6, 0:10; Bergler – Witkowska 6:2, 6:1; Bednarz – Podhajecka 6:4, 6:1.

O MIEJSCA 5-8

WTS DeSki – Advantage B 4:0: Piestrzyńska/Świerczyńska – Baniak/Novakova 6:4, 6:3; Frankowska/Kłys – Dobija/Szczepaniak 6:4, 6:1; Piestrzyńska – Baniak 6:1, 6:2; Świerczyńska – Szczepaniak 6:1, 7:5;

CKT Grodzisk Maz. B – KKT Wrocław 6:0 (walkower).

PÓŁFINAŁY

CKT Grodzisk Maz. A – Advantage A 4:2: Daroszewska/Górska – Gustowska/Noskova 3:6, 6:2, 12:10; Gołda/Pawlikowska – Formella/Mazurek 6:1, 7:5; Górska – Noskova 1:6, 4:6; Pawlikowska – Niewiadomska 6:3, 6:2; Gołda – Jodłowska 2:6, 1:6; Daroszewska – Formella 6:7 (3), 6:1, 10:5.

Górnik – FSKT Promasters 4:2: Bergler/Gruszczyńska – Gołaś/Straszewska 6:2, 2:6, 6:10; Bartusek/Bednarz – Maniawska/Okorokova 1:6, 6:2, 10:5; Gruszczyńska – Gołaś 6:4, 6:4; Bergler – Maniawska 6:0, 6:0; Bednarz – Koczan 6:0, 6:0; Bartusek – Straszewska 3:6, 3:6.

O 3. MIEJSCE

Advantage – FSKT Promasters 4:0: Niewiadomska/Noskova – Gołaś/Straszewska 6:4, 7:5; Jodłowska/Mazurek – Maniawska/Okorokova 6:1, 6:3; Noskova – Gołaś 6:2, 6:2; Jodłowska – Maniawska 6:2, 6:1.

FINAŁ

CKT Grodzisk Maz. A – Górnik 4:2: Daroszewska/Górska – Bergler/Gruszczyńska 6:4, 6:4; Gołda/Pawlikowska – Bartusek/Bednarz 2:6, 2:6; Górska – Gruszczyńska 6:4, 6:0; Pawlikowska – Bergler 6:2, 6:2; Gołda – Bednarz 0:6, 0:6; Daroszewska – Bartusek 6:3, 6:0.

Kategoria: PZT