Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek – wyniki

Na kortach Górnika Bytom rozegrano niezwykle zacięte Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14). 

W turnieju zwyciężyły zawodniczki AZS Poznań (Antonina Czajka, Amelia Paszun, Zofia Janusz, Milena Zając, Iga Balcerska). Srebro wywalczyły tenisistki Górnika Bytom, a po brąz sięgnął UKT Winner Kraków.

ĆWIERĆFINAŁY

Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters – Sopot Tenis Klub 5:1: Biełus/Kulbiej – Śrutwa/Wawrzkiewicz 6:3, 5:7, 2:10; Czugalińska/Penkevych – Stasiak/Xhuli 6:1, 6:2; Kulbiej – Wawrzkiewicz 6:4, 7:5; Biełus – Śrutwa 6:4, 1:6, 10:8; Penkevych – Stasiak 6:0, 6:4; Czugalińska – Xhuli 6:2, 6:2;

KS Górnik Bytom – Park Tenisowy Olimpia Poznań 4:2: Hutka/Pawelska – Kmiecik/Kołodziejska 6:2, 7:5; Markowska/Wahl-Maniecka – Skorupska/Wróbel 6:4, 6:1; Pawelska – Kmiecik 2:6, 3:6; Wahl-Maniecka – Kołodziejska 6:1, 7:5; Markowska – Skorupska 1:6, 4:6; Hutka – Wróbel 6:1 6:0;

UKT Winner Kraków – Toruńska Akademia Tenisowa 3:3 (sety 7:6): Kołak/E. Michta – Affelt/Kuszel 2:6, 3:6; Kostecka/Kubicka – Przewięźlikowska/Tomczyk 6:2, 6:1; E. Michta – Kuszel 4:6, 6:4, 6:10; Bajorek – Affelt 4:6, 4:6; Kubicka – Przewięźlikowska 6:1, 6:1; Dyląg – Tomczyk 6:1, 6:1;

AZS Poznań – BKT Advantage Bielsko-Biała 5:1: Czajka/Paszun – Kostka/Lu Knapik 6:1, 7:6 (1); Janusz/Zając – Nadajewska/Nieradzik 0:6, 3:6; Czajka – Kostka 4:6, 6:0, 10:5; Paszun – Nieradzik 6:1, 6:2; Janusz – Nadajewska 7:6 (5), 7:5; Zając – Mrzygłód 6:3, 6:1.

LOKATY 5-8

PT Olimpia – STK Sopot 4:2: Kmiecik/Kołodziejska – Śrutwa/Wawrzkiewicz 3:6, 4:6; Skorupska/Wróbel – Stasiak/Xhuli 6:4, 6:2; Kmiecik – Wawrzkiewicz 4:6, 7:5, 6:10; Kołodziejska – Śrutwa 6:3, 6:4; Skorupska – Stasiak 6:4, 6:1; Wróbel – Xhuli 6:2, 6:1;

Advantage – TAT Toruń 4:2: Kostka/Mrzygłód – Affelt/Kuszel 4:6, 6:7 (4); Nadajewska/Nieradzik – Przewięźlikowska/Tomczyk 6:3, 6:1; Kostka – Kuszek 0:6, 2:6; Nieradzik – Affelt 6:4, 2:6, 10:8; Nadajewska – Przewięźlikowska 3:6, 6:3, 10:3; Lu Knapik – Tomczyk 4:6, 6:3, 11:9.

PÓŁFINAŁY

Górnik – FSKT Promasters 3:3 (sety 9:6): Hutka/Pawlska – Biełus/Kulbiej 6:1, 6:2; Markowska/Wahl-Maniecka – Czugalińska/Penkevych 7:5, 6:3; Pawelska – Kulbiej 7:6 (5), 5:7, 1:10; Wahl-Maniecka – Biełus 4:6, 6:1, 5:10; Głąb – Penkevych 3:6, 7:5, 7:10; Hutka – Czugalińska 6:2, 6:2;

AZS Poznań – UKT Winner 4:2: Czajka/Paszun – Dyląg/E. Michta 6:0, 6:1; Janusz/Zając – Kołak/Kostecka 6:3, 6:2; Czajka – E. Michta 6:7 (2), 6:7 (6); Paszun – Bajorek 6:1, 6:1; Janusz – Kubicka 7:5, 6:2; Balcerska – Kostecka 2:6, 2:6.

O 3. MIEJSCE

UKT Winner – FSKT Promasters 5:1: Kostecka/E. Michta – Biełus/Kulbiej 6:3, 6:3; Kołak/Kubicka – Czugalińska/Penkevych 5:7, 6:4, 10:7; E. Michta – Kulbiej 0:6, 0:6; Bajorek – Biełus 6:3, 6:2; Kołak – Penkevych 6:4, 6:2; Kostecka – Czugalińska 6:2, 6:0.

FINAŁ

AZS Poznań – Górnik 3:3 (sety 7:7 w gemach lepszy AZS): Czajka/Paszun – Hutka/Pawelska 7:5, 6:3; Janusz/Zając – Markowska/Wahl-Maniecka 0:6, 2:6; Czajka – Pawelska 6:4, 4:6, 6:10; Paszun – Wahl-Maniecka 3:6, 6:4, 10:6; Janusz – Lisik 6:0, 6:1; Zając – Hutka 4:6, 5:7. 

Kategoria: PZT