Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski – zagra Jerzy Janowicz, Agnieszka Radwańska w pokazówce

Już w niedzielę rozpoczną się Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy pula nagród czekająca na kortach Górnika Bytom przekroczyła sumę miliona złotych.

A złoci medaliści w singlu zdobędę Mercedesy CLA od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. Tytułów bronią Magda Fręch i Kamil Majchrzak. 

Ogromna pula nagród

– W porównaniu z poprzednią edycją, w której wypłaciliśmy premie przekraczające 750 tysięcy złotych, w tym roku podnieśliśmy pulę nagród o prawie 50 procent. Warto podkreślić, że takie „podwyżki” nie zdarzają się nawet w Wielkim Szlemie. Możliwe to jest dzięki pozyskaniu do współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym firmy Esvelo, która została Sponsorem Tytularnym Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski. Ale też wynika z wielkiego zaangażowania wszystkich naszych Partnerów i Sponsorów, a także wpisanej już w krajobraz mistrzostw firmie BMG Goworowski. Dzięki efektownym nagrodom naprawdę jest o co walczyć – tłumaczy Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Złoci medaliści w grze pojedynczej wyjadą z Bytomia Mercedesami CLA 180 Coupe – najlepsza tenisistka białym, a tenisista granatowym. Rywale, których pokonają w finałach otrzymają czeki na sumę 55 tysięcy złotych, półfinaliści (brązowe medale) po 22 tys. Najlepsze deble wygrają po 39 tys. zł. do podziału parę, a finaliści po 25 tys. do podziału. (pełna informacja o wysokości nagród w załączniku).

Tenisiści i tenisistki, którzy odpadną w pierwszej lub drugiej rundzie, będą mogli wystąpić w turnieju pocieszenia. Zwycięstwo w nim da premię w wysokości 10 tys. złotych, a osiągnięcie finału – 2 tys.

Obrońcy tytułu na starcie

Tytułów wywalczonych w Bytomiu przed rokiem będą bronić zawodnicy LOTOS PZT Team – Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak, a w drabince znajdzie się też Jerzy Janowicz. Poza tym na kortach zobaczymy m.in. kolejnych członków LOTOS PZT Team: Weronikę Falkowską, Martynę Kubkę, Kacpra Żuka, Daniela Michalskiego czy Maksa Kaśnikowskiego.

W Bytomiu zagrają także m.in. Filip Peliwo, Maciej Rajski, Szymon Kielan, Paweł Ciaś, Yann Wójcik, Martyn Pawelski czy Michał Mikuła.

Listy zgłoszeń

W sobotę rozegrane zostaną eliminacje singla, a pierwsze mecze turnieju głównego kobiet i mężczyzn ruszą w niedzielę. Drabinki na 48 miejsc zostaną rozlosowane w sobotę, a 16 rozstawionych tenisistek i tenisistów będzie miało na otwarcie wolny los. Ćwierćfinały zaplanowano na czwartek 14 lipca, a zdobywców tytułu i posiadaczy Mercedesów CLA poznamy w sobotę (16 lipca).

Pokazowa gra z dziećmi Agnieszki Radwańskiej

Natomiast w piątek 15 lipca w pokazowej grze z dziećmi objętymi programem „Talenciaki” zobaczymy na korcie Agnieszkę Radwańską, byłą wiceliderką rankingu WTA i finalistkę Wimbledonu 2013.

– Podczas Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski mamy też propozycje dla miłośników dobrej muzyki. W trakcie turnieju odbędą się na kortach Górnika koncerty muzyczne. We wtorek 12 lipca usłyszymy grupę Żuki, a dwa dni później Kasie Moś. Zapraszamy do nabywania biletów na mecze mistrzostw, które upoważniają też do pozostania na koncertach – powiedział Dariusz Łukaszewski, wiceprezes PZT ds. sportowych i dyrektor Esvelo 96. NMP.

Kategoria: PZT